Klub Festiwalowy oraz Kino Plenerowe Bałtyk-TRANSATLANTYK 2012

TRANSATLANTYK 2012 to nie tylko pokazy filmowe w Multikinie 51 i kinie Muza, konkursy muzyki filmowej czy otwarte i bezpłatne Master Classes. Organizatorzy tegorocznej edycji imprezy przygotowali dla festiwalowej publiczności szereg dodatkowych atrakcji. Część z nich odbędzie się w tym roku na terenie Concordia Design ? poznańskiego centrum designu i kreatywności. W budynku dawnej Starej Drukarni zlokalizowany zostanie Klub Festiwalowy. Wokół niego powstanie Miasteczko Filmowe Alvernia Studios oraz Kino Plenerowe Bałtyk ? najbardziej komfortowo zaprojektowane kino pod gołym niebem.


Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK to festiwal idei otwarty, odważny i glokalny*. Organizatorzy także w tym roku zadbali o dodatkowe atrakcje dla festiwalowej publiczności. Dzięki współpracy z firmą VOX oraz spółką Garvest, inwestorem biurowca Bałtyk, na terenie Concordia Design ? przestrzeni, którą zajmowały niegdyś kino Bałtyk oraz Stara Drukarnia ? powstanie Klub Festiwalowy, Kino Plenerowe Bałtyk oraz Miasteczko Filmowe Alvernia Studios.

Twórcy TRANSATLANTYKU oraz właściciele Concordia Design postanowili na kilka sierpniowych dni przywołać wspomnienie legendarnego kina Bałtyk 10 lat od jego zamknięcia. Podczas Festiwalu przed budynkiem centrum zlokalizowane zostanie jedyne w swoim rodzaju Kino Plenerowe o tej samej nazwie. Bezpłatne wejściówki będzie można zdobyć poprzez stronę www.transatlantyk.org ? o ich przyznaniu decydować będzie jednak kolejność zgłoszeń. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze wszystkich szczegółów. Wiadomo na pewno, że na poszczególne seanse należy zgłaszać się w parach i warto zabrać ze sobą poduszki i koc. Na widzów czeka 50 ekranów, każdy w odrębnej, komfortowo zaaranżowanej przestrzeni o powierzchni 4 m2. Organizatorzy zadbali także o specjalne zabezpieczenia na wypadek deszczowej pogody. Autorem aranżacji i wyposażenia Kina jest firma Meble VOX.

W repertuarze Kina Plenerowego Bałtyk, które na swoje pokazy zaprasza w dniach 16-20 sierpnia br. o godz. 20.30 oraz 22.30, znajdą się m.in. następujące tytuły: ?Jackpot? w reżyserii Magnusa Martensa, szalona komedia, pokazywana m.in. na festiwalach Tribeca, w Karlovych Varach i Edynburgu,
?Tej nocy będziesz mój” Davida Mackenzie?go, rockandrollowa komedia romantyczna, umiejscowiona i nakręcona w czasie festiwalu T in the Park w Szkocji
oraz
norweski obraz ?Łowca Trolli?.
Chętni na seans na świeżym powietrzu zobaczą także ?Fix? oryginalny film młodego amerykańskiego reżysera Tao Ruspoliego oraz ?City Island?, zabawną, wzruszającą i mądrą historię rodzinną w reżyserii Raymonda De Felitty. Mocną pozycją Kina Plenerowego Bałtyk będzie z pewnością film A. Hitchcocka ?Starsza pani znika?.

Drugą z atrakcji zaplanowanych w Concordia Design będzie Klub Festiwalowy. Od 15 do 21 sierpnia będzie się można tam spotkać po całym dniu wrażeń filmowych i muzycznych. Zza konsolety wspomagać nas będą poznańscy DJ?e.

Specjalnie dla miłośników kinematografii w czasie TRANSATLANTYKU zagości w Poznaniu Miasteczko Filmowe Alvernia Studios. W Miasteczku odbędą się warsztaty dotyczące produkcji filmowej, przygotowane specjalnie na potrzeby Festiwalu przez specjalistów z wytwórni filmowej Alvernia Studios.


* GLOKALNY -… czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...