Kino Na Rybitwach

Swój projekt – Kino Na Rybitwach od czwartego lipca kontynuuje Stowarzyszenie Antropologów Kultury Etnosfera, które otrzymało dofinansowanie dzięki konkursowi Centrum Warte Poznania. Maria Czarnecka, prezeska zarządu stowarzyszenia zapewnia, że oprócz dobrego kina na mieszkańców czekać będą dodatkowe atrakcje.? Dwukrotnie, pod koniec lipca i sierpnia przy współpracy z klubem seniora zorganizujemy pikniki sąsiedzkie. Podczas tych imprez odbędą się jarmarki, mini koncerty oraz pokazy niemych filmów z muzyką na żywo ? opowiada Maria Czarnecka.
W każdy lipcowy i sierpniowy weekend (piątek, sobota) na skwerze u zbiegu ul.Rybaki i ul.Strzałowej poznaniacy zobaczą najciekawsze niekomercyjne filmy z całego świata. Podczas 16 planowanych seansów zostaną wyświetlone m.in. „Buena Vista Social Club?, „Cinema Paradiso?, „Sugarman?, Kochankowie z Księżyca?, „Rakieta?. ? Zbadaliśmy potrzeby mieszkańców, dlatego zgodnie z ich sugestiami postanowiliśmy zrezygnować z filmów dokumentalnych na korzyść animacji. Nie wszystkie dzieci z okolicy stać bowiem na bilet do kina ? tłumaczy prezeska Etnosfery.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...