Jeszcze dzisiaj nie usiadłam

Dzisiaj, w poniedziałek 6 czerwca 2011, o godz. 19.00 w Księgarni Bookarest w Starym Browarze w Poznaniu na ul. Półwiejskiej 32 (tel. 61 859 60 22) odbędzie się spotkanie z Agnieszką Drotkiewicz, autorką książki pt. ?Jeszcze dzisiaj nie usiadłam?. Będzie można porozmawiać z osobą, dla której rozmowa jest jedną z największych przyjemności w życiu. Wstęp wolny.

Rozmowa jest dla Agnieszki Rotkiewicz również jedną z największych wartości w życiu. Jej książka to zbiór rozmów o tym jak żyć? To z pozoru proste pytanie Agnieszka Drotkiewicz zadała dziesięciu różnym osobom. Usłyszała dziesięć różnych życiorysów, dla których osią jest albo była praca, sztuka, religia, natura. Dziesięć opowieści o pomyłkach, ślepych zaułkach, ale i wielkich odkryciach, olśnieniach, prowadzących do głębszego i lepszego zrozumienia tego, co w życiu ważne. O sprawach drobnych i fundamentalnych, o przełomowych wydarzeniach i spotkanych na drodze ludziach. A nade wszystko o zadanej nam na całe lata pracy dojrzewania. Swoimi opowieściami podzielili się: Tessa Capponi-Borawska, Sylwia Chutnik, Basil Kerski, Hanna Kowalczyk, Agnieszka Kozak, Dorota Masłowska, Monika Richardson, Roch Sulima, Bella Szwarcman-Czarnota i Ewa Wieleżyńska.

Fundacja Bookarest oraz Wydawnictwo Czarne zorganizowały to spotkanie promujące najnowszą książkę Agnieszki Rotkiewicz. Rozmowę poprowadzi: Anna Gruszecka.

Agnieszka Drotkiewicz – Urodziła się w roku 1981, a potem, już urodzona, ukończyła stosunki międzykulturowe oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała powieści ?Paris London Dachau?, ?Dla mnie to samo? i ?Teraz?. Razem z Anną Dziewit opublikowała dwa zbiory rozmów: ?Głośniej! Rozmowy z pisarkami? oraz ?Teoria trutnia i inne?. W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich ?Daleko od Wichrowych Wzgórz? w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest też redaktorką i współautorką książki podsumowującej te spotkania (?Daleko od Wichrowych Wzgórz?).

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...