„Influence” w Rozbitku

W czwartek, 11 sierpnia 2011, o godz. 18.30 w Sali Balowej Pałacu Rozbitek pokazana zostanie sztuka Shema Bittermana pt. ?Influence? (?Wpływ? ). Na spektakl Festiwal Transatlantyk zorganizował wyjazd autokarem z Poznania o 16.30 spod Muzeum Narodowego. Można tam dojechać także własnym samochodem. Wstęp wolny, ale na sztukę i miejsca w autokarze konieczna jest rezerwacja.
Głośna sztuka Shema Bittermana o korupcji w biurach Banku Światowego w doborowej amerykańsko-brytyjsko-polskiej obsadzie ? wezmą udział: : James Cromwell, Danuta Stenka, Patrick Flueger, Stephanie Leonidas, Alan Rosenberg i Robert Chicchini. Rejestrowane w całości czytanie sztuki będzie podstawą do stworzenia w przyszłości filmu fabularnego. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności.

Historia:
Sztuka ?Influence? Shema Bittermana inspirowana jest krótką, naznaczoną skandalem, kadencją Paula Wolfowitza ? dyrektora Banku Światowego, jednego z głównych architektów wojny w Iraku. To historia o zależnościach, korupcji i wpływach jednej z największych organizacji finansowych na świecie. Opowieść jest pretekstem do ukazania znacznie szerszego tematu ? globalnych relacji ekonomicznych, które prowadzą do międzynarodowych konfliktów.

Czytanie sztuki ?Influence?, z intencją zrobienia filmu fabularnego, odbędzie się w języku angielskim, w wyjątkowej scenerii pałacu Instytutu Rozbitek. Wydarzenie będzie nie tylko wyjątkową okazją do wysłuchania znakomitego spektaklu, ale też do rozmowy z autorem i aktorami na temat pracy nad sztuką, a także na temat samej sztuki.

Rezerwacja zaproszeń na sztukę i wyjazd do Instytutu Rozbitek:
workshops@transatlantyk.org.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...