Maj w Bibliotece Raczyńskich

Ostatnie dni maja to spotkanie z CZYTATAMI2, które tym razem dotyczyć będą baśni z Hogwartu, to również prelekcja na Naramowicach i spotkanie z laureatami Posnanianów. Wiele dzieje się też w filiach BR.


26 maja, godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1 CZYTATY2 Baśnie Harry’ego Które z miejsc na świecie bywa najbardziej baśniowe i magiczne? Teatr! Dlatego spotkanie z baśniami, które czytał Harry Potter poprowadzą aktorzy Teatru Nowego: Michał Kocurek i Mateusz Ławrynowicz. Podczas CZYTATÓW2 dzieci i rodzice będą próbowali stworzyć własną baśń oraz doświadczą odrobiny magii rodem z Hogwartu.
26 maja, godz.12.00. Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a/37 "Bratankowie w krzywym zwierciadle-kilka słów o Węgrach". Wykład dr Adama Szabelskiego Nie tylko o czardaszu i papryce, ale także współczesnych Węgrach i polsko-węgierskich stosunkach opowie historyk dr Adam Szabelski.
28 maja, godz. 18.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1 Spotkanie z laureatami Nagrody im. Józefa Łukaszewicza - ks. Marianem Lewandowskim i Piotrem Drozdowiczem, autorami książki „Między muzeum a prezbiterium”. Na czym polega osobiste spotkanie ze sztuką? Jakie są relacje dzieł sztuki względem czasu i społeczeństwa? Czy jest uprawnione traktowanie sztuki sakralnej jako służebnej? Rozmowę z autorami poprowadzi Grażyna Wrońska. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Święty Wojciech.
 28 maja, godz. 18.00, Filia 8/59, ul. Osinowa 14/16 Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka literatury dla dzieci, spotka się z młodymi czytelnikami filii na Dębcu. Wydarzenie towarzyszy wystawie "Nie tylko Ala i As", prezentującej dawne i współczesne elementarze.
28 maja 2018, godz. 18.00, Filia4, ul. Lodowa 4 Z okazji 29. Dni Łazarza filia przy ul. Lodowej zaprasza na spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, dziennikarzem i pisarzem, autorem kryminałów, których akcja toczy się w Poznaniu.
Data: 24.05.2018, godzina: 10:58:19.