W lutym premiera „Polki”

Polski Teatr Tańca zaprasza! 3 lutego o godz. 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu „Polka’ w reżyserii Igora Gorzkowskiego.
„A siódmego dnia Pan Nasz, stworzyciel wszystkiego, strudzony swoim dziełem wypoczywał. I zdarzyło się, że Pan Nasz przysnął i kiedy spał, melodia mu wpadła przez ucho do głowy i wyjść nie chciała, póki Pan Nasz jej nie nazwie. I rzekł Pan - będzie Polka. I była”. (fragment tekstu „Polki” – I. Gorzkowski) Polka to szybki taniec. Polka to forma muzyczna, w metrum parzystym. Polka to kobieta. „Polka” to kolaż, którego strukturę fabularną wyznacza oś życia kobiety od narodzin do śmierci. 7 kobiet, 7 grzechów głównych, 7 dni tygodnia. Jaka jest Polka? Co robi? Czego nie robi? Co je na śniadanie? Czego nie zdążyła ? O czym marzy? O co się modli? Do kogo lub do czego? Czy jest namiętna? Na co czeka?
    Przypomnijmy, że premiera „Polki” wpisuje się w program Roku Bogów 2018 w Polskim Teatrze Tańca. Jego idea zogniskowana jest wokół polskich boskich spraw, postaci oraz symboliki, w których boskość zjawisk i figur rozumiana jest jako uzus lub aklamacja, uznanie społeczne lub samouznanie. Rok Bogów jest częścią programu działalności Polskiego Teatru Tańca na lata 2016-2020, oddającego hasło „Polski/wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.
 POLKA Reżyseria i dramaturgia: Igor Gorzkowski Muzyka: Zbigniew Kozub Scenografia: Andrzej Grabowski Kostiumy: Krystian Szymczak Choreografia: Iwona Pasińska i artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca Występują: Urszula Bernat-Jałocha, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong asystenci kostiumografa: Adriana Cygankiewicz produkcja: Polski Teatr Tańca.
Bilety na spektakl premierowy: 50 zł (normalny), 25 zł (ulgowy) dostępne w kasie CK ZAMEK oraz na stronie internetowej www.bilety24.pl
Data: 27.01.2018, godzina: 14:15:17.