PREMIERA: „Wesele. Poprawiny”

W streszczeniach rzecz brzmi prosto - inteligent z miasta żeni się z chłopką. Potem rozpadły się wspólnoty, w których ludzie żyli cale życie, wieś migrowała do miasta, chłopskie dzieci poszły na studia. Nastała demokracja, wraz z nią przybył kapitalizm, a ponowoczesność stawiała na „tu i teraz”, podważała wagę tradycji i ciągłości.

Na scenie spotykają się różne pokolenia Polaków. Pokolenie naszych dziadków i rodziców, których doświadczenia rzeźbiły ruchy płyt tektonicznych historii i przemian społecznych. W ich prywatnych „historiach weselnych” odbijają się losy Polski i Polaków, a rodzinne mitologie stają się częścią wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków, których nie łączą doświadczenia wojen, strajków, spania na styropianie. To o nich mówią Millenialsi, pokolenie Y. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, nowe narkotyki, coraz cieńsze laptopy i podróże bez paszportu. Są i ci najmłodsi. Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy. Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? Zapraszamy na poprawiny!
Premiera spektaklu jest częścią programu artystycznego Polskiego Teatru Tańca na rok 2017 – Rok Guślarzy. Notka spektaklu: reżyseria: Marcin Liber scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek muzyka: RSS B0YS ruch: artyści Polskiego Teatru Tańca opieka dramaturgiczna: Magdalena Zaniewska opieka choreograficzna: Iwona Pasińska występują: artyści-tancerze Polskiego Teatru Tańca oraz seniorzy i juniorzy z grupy Movements Factory współprodukcja: Polski Teatr Tańca
PREMIERA Polskiego Teatru Tańca Sala Wielka CK ZAMEK. Godzina g. 20 Data 13.10.2017 Bilety: 50 zł (n) / 25 zł (u)
Data: 11.10.2017, godzina: 10:49:39.