Frida Kahlo w CK ZAMEK za 3 miesiące

Dokładnie za 3 miesiące, 28 września w Centrum Kultury ZAMEK zostanie otwarta wystawa FRIDA KAHLO I DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST. Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” wraz z katalogiem, będzie pierwszą i jedyną w Polsce wystawą prac Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany kontekst polski. To rarytas na skalę światową, jakiego poznański CK Zamek nie widział od czasu wielkiej wystawy Salvatore Dali.


Pokazane zostaną dzieła Kahlo i Rivery z Gelman Collection z Meksyku oraz prace Kahlo i innych artystów meksykańskich z kolekcji z Meksyku, Niemiec, USA i Muzeum Narodowego w Warszawie. Zobaczymy ponad 40 obrazów i prac na papierze Kahlo i Rivery z kolekcji Gelmanów oraz fotograficzne portrety Fridy autorstwa Nickolasa Muraya, zdjęcia artystki i jej otoczenia wykonane przez Bernice Kolko i obrazy uczennicy Kahlo – Fanny Rabel. Obie były z pochodzenia Polkami.

Przypomniana zostanie również „Wystawa Sztuki Meksykańskiej” pokazywana w Polsce w 1955 roku, na której były pokazywane prace Fridy Kahlo i Diego Rivery.

Całość dopełni prezentacja grafik współczesnych artystów meksykańskich inspirowanych twórczością Fridy oraz pokaz filmów dokumentalnych na jej temat. Wystawa obejmie ponad 200 prac. Towarzyszyć jej będzie program edukacyjny (wykłady, spotkania, warsztaty, oprowadzania, kursy muzealne) oraz filmowy w Kinie Pałacowym.

Data: 28.06.2017, godzina: 16:12:46. Autor: Barbara Kwiecińska-Kielczyk