„Impresja letniego wieczoru”

We wtorek, 10 maja 2011, o godz. 20.00 w Piwnicy Farnej Pod Blaszanym Kurem przy pl. Kolegiackim 14/15 (tel. 61 853 09 29) zobaczyć będzie można spektakl małego, kameralnego teatru dwóch aktorów, Izabelli Tarasiuk i Janusza Andrzejewskiego, Scena z bliska. Sztuka oparta jest na ?Ławeczce? A. Helmana i nosi tytuł: ?Impresja letniego wieczoru?.

?Impresja letniego wieczoru? to tragi-komiczna bajka dwojga ludzi, inspirowana duchem Czechowa, w aurze muzyki Sigur Ros.

?Była to bowiem ta tajemniczo-czarodziejska chwila letniego wieczoru gdy na ziemi ? jak powiedział poeta: ?gasnął dzień, noc się rodziła?.
…ten wieczór zapowiadał się … wyczekująco?! Może w jakimś parku…? Dlaczego nie? W jakim? W jakimś. Gdzie? Gdzieś! Nieważne!
A skoro park ? to aleje ? te główne ? z klombami i dostojnymi, pewnymi siebie ławkami, na których przysiadają spacerujący ? dostojni obserwujący, oceniający. Ale wystarczy lekko skręcić w małe, kręte i wąskie alejki, a tam wśród drzew i krzewów stoją cierpliwie czekające, zachęcające ? tajemnicze ławeczki. Ławeczki pełne historii losów ludzi, którzy tu przysiedli. Ławeczki pełne radości i cierpień . Niejednokrotnie na swym drewnianym ciele noszą ślady wielu gwałtownych wybuchów namiętnych emocji. Ławeczki samotności i łez.
Dlaczego ich szukamy? Dlaczego przysiadamy na nich samotnie lub parami?
Nieczęsto jednak zdarza się, by ktoś usiadł przy kimś nieznajomym. Na ogół szukamy ?swojej? ławeczki. Co nas oddala od siebie? Czy musimy chować się za maskami , kłamać, udawać, odgrywać, by może w głębi siebie powiedzieć o sobie coś prawdziwego?
Choć na chwilę tak naprawdę odkryć swoja istotę.

W czasie spektaklu będzie można spróbować poszukać odpowiedzi na te pytania. Izabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski będą starać się wciągnąć widownię w spotkanie na ławce. A wiemy, że mają do tego predyspozycje.

Bilety:
20 i 25 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...