III Mediations Biennale

Do 14 października w Poznaniu potrwa największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce – III Mediations Biennale. To jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Ideą imprezy jest dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, a także prezentacja dokonań sztuki najnowszej. MEDIATIONS BIENNALE to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce i jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Ideą imprezy jest dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, prezentacja dokonań sztuki najnowszej, również z odległych zakątków naszego globu, a także artystycznych poszukiwań twórców Europy Środkowej.
Trzecia edycja zatytułowana THE UNKNOWN ? NIEPOJMOWALNE podejmuje temat obecności tego,co nieznane, a co może dotrzeć do ludzkiej świadomości wyłącznie poprzez sztukę. Obecność tego, co niepojęte wyraża się na różny sposób w kulturach całego świata.
Misja budowania platformy dialogu pomiędzy Azją i Europą w roku 2012 obejmie swym zasięgiem również kraje Ameryki Północnej i Południowej. W tegorocznym Biennale bierze udział około 100 artystów z całego świata. Nad wystawą czuwa 4 kuratorów: Denis Carvalho (Brazylia/USA), Friedhelm Mennekes (Niemcy), Fumio Nanjo (Japonia) i Tomasz Wendland (Polska). Prace artystów wypełnią najważniejsze przestrzenie wystawiennicze oraz przestrzeń miejską Poznania. Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, w którym zobaczymy ponad 20 prac składających się na tegoroczne Biennale.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...