HISZPAŃSKI CYRK

Nowy film francusko-hiszpański, który jakiś już czas temu wszedł na ekrany naszych kin, jest wojennym komediodramatem, który swoją premierę światową miał w zeszłym roku, 7 września. Film wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Álex de la Iglesia, a opowiada on o wojnie domowej w Hiszpanii z roku1937.

Historia:
Pracownicy cyrku są zmuszani do pomocy Armii Republikańskiej w walce z opozycyjnym Frontem Narodowym. Jednym z nich jest „Głupi klown” (Santiago Segura), który ubrany w kostium cyrkowy, wbrew swojej woli, wykonuje maczetą egzekucje na żołnierzach Falangi. Jego synek Javier próbuje pomóc mu uciec z obozu pracy… W 1973 roku dorosły Javier (Carlos Areces) występuje w cyrku pod pseudonimem „Smutny klown”. Szefem cyrku jest inny klown, okrutny Sergio (Antonio de la Torre), który terroryzuje współpracowników i bije swoją dziewczynę, czarującą akrobatkę Natalię. Javier szybko ulega urokowi Natalii (Carolina Bang). Między dwoma mężczyznami rozpoczyna się walka o jej uczucia.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...