„Hill” Agaty i Magdy

W dniach od 2 czerwca do 17 lipca 2011 w Galerii Fotografii pf w poznańskim Centrum Kultury Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82 (tel. 61 64 65 330) będzie miała miejsce wystawa zdjęć Magdaleny Kmiecik i Agaty Wrońskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 1 czrewca 2011, o godz. 1900. Kuratorem jest Witold Kanicki.

?Hill? to tytuł najnowszego projektu Magdaleny Kmiecik i Agaty Wrońskiej pochodzący od imienia modelki, pojawiającej się na pierwszej pracy cyklu. Poza tym ?Hill? to z ang. ?wzgórze? ? słowo przywodzące na myśl naturę, zieleń oraz cielesność ? kluczowe dla całego cyklu pojęcia. Wykonywane w różnych konwencjach i formatach zdjęcia budują spójną strukturę, ukazującą rozmaite wariacje na temat relacji człowieka z przyrodą. Kolejne fotografie ukazują nagość mężczyzn i kobiet, przedstawionych w niebanalnych pozach i niecodziennym otoczeniu. W pracach Magdaleny Kmiecik i Agaty Wrońskiej przyjemność obcowania z naturą zestawiona została z budzącymi lęk sytuacjami, a sama przyroda zdaje się dostarczać kojących i zarazem przerażających emocji.

  • Magdalena Kmiecik (1985) jest absolwentką Katedry Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP.
  • Agata Wrońska (1983) ukończyła Fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Ich prace wspólnie prezentowane były m.in. na Fotofestiwalu w Łodzi, Miesiącu Fotografii w Krakowie, a także Miesiącu Fotografii w Bratysławie. Obecnie kontynuują naukę w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii.

Bilety:
2 i 3 zł.
Wszystkie wystawy w CK Zamek czynne są codziennie w godz. 11.00-19.00 z wyjątkiem poniedziałków.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...