Grek Zorba w kinie Rialto

?Greka Zorbę?, czyli jeden z najsłynniejszych filmów w historii światowego kina będzie można zobaczyć ? dla niektórych stanie się to miłym wspomnieniem, dla innych super nowością – w poniedziałek, 2 maja 2011, o godz.18:30 w kinie na ul. Dąbrowskiego 38 (tel. 61 847 53 99) w ramach cyklu „Poniedziałki z klasyką”.


?Grek Zorba?
to film, w którego produkcję zaangażowały się: Grecja, USA i Wielka Brytania. Powstał w roku 1964, jest dramatem przygodowym i zdobywcą trzech Oscarów (Aktorka Drugoplanowa, Scenograa, Zdjęcia). To opowieść o nieposkromionej pasji życia, która staje się inspiracją dla innych. Basil, nieco sztywny Anglik-artysta greckiego pochodzenia, jedzie na Kretę, by zmienić coś w swoim życiu i przy okazji uruchomić na nowo rodzinną kopalnię. Tam spotyka Alexisa Zorbę (niepowtarzalny i niezapomniany Anthony Quinn), czyli krzykliwego, ekscentrycznego i cieszącego się każdą sekundą Greka, który pomoże mu zmienić nastawienie do życia. „Grek Zorba” to filmowy pomnik na cześć wolności i radości w czerpaniu z życiowych atrakcji; to film o pięknych kobietach i bezwstydnej pożądliwości; to celuloidowy pean na temat chwytania za wszelką cenę pojedynczych chwil. W końcu człowiek nie może normalnie żyć bez odrobiny szaleństwa.

Film powstał na kanwie powieści greckiego autora Nikosa Kazantzakisa.

Bilety:
Normalny 17 zł
Seniorski 13 zł
Studencki 13 zł

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...