GRA W OJCA po niemiecku

Film ?Das Vaterspiel? z 2009 roku, w reżyserii Michaela Glawoggera, w niemieckiej wersji językowej będzie można zobaczyć w Austriackim Ośrodku Kultury UAM – w tamtejszym Centrum Egzaminacyjnym öSD, które znajduje się na ul. Zwierzynieckiej 7 w Poznaniu, we wtorek 25 października 2011, o godz. 17:00. Film ten jest ekranizacją głośnej powieści Josefa Haslingera. Wstęp wolny.

Fot. Kadr z filmu

Historia:
Ratz marzy o tym, by zabić swego ojca, austriackiego ministra. Przynajmniej wirtualnie. Opracowuje grę komputerową, w której może tego dokonać, kiedy tylko ma ochotę. Pewnego dnia do Ratza odzywa się Mimi, jego pierwsza miłość. Prosi o pomoc przy odnawianiu piwnicy. W zamian obiecuje, że pomoże mu sprzedać wymyśloną przez niego grę. To sprawi, że Ratz nieoczekiwanie będzie musiał stawić czoła trudnym pytaniom o historię i jego własną relację z ojcem. Film jest sensacyjną fabułą, wyreżyserowaną przez austriackiego dokumentalistę, która przerzuca też pomost pomiędzy hitlerowską przeszłością, a światem gier komputerowych.

Informacje:
Reżyseria: Michael Glawogger,
Występują: Helmut Koepping, Sabine Timoteo, Ulrich Tukur I inni.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...