Głosolalia

W sobotę, 17 września 2011, dwukrotnie, bo o godz. 21.00 i 23.00 Teatr USTA USTA Republika wystawi swój premierowy spektakl pt.”Szepty ? szmery ? krzyki czyli glosolalia”. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki odbierać można od poniedziałku, 5 września 2011 w kasie Zamku.

Spektakl „Szepty ? szmery ? krzyki czyli glosolalia” prezentowany będzie w ramach projektu Nowe Stulecie.

Jest on połączony z niecodzienną formą zwiedzania zabytkowych przestrzeni Zamku.

Historia:
Dla twórców teatru Usta Usta Republika ? Zamek jest świetnym pretekstem do przedstawienia opowieści odnoszących się zarówno do wielkich wydarzeń, jak i do skupienia się na indywidualnych dramatach i przeżyciach ludzkich. Elementem łączącym wszystkie aspekty spektaklu w jedną całość będzie głos narratora-przewodnika płynący z nośników, w które wyposażony zostanie każdy widz. Dzięki stworzeniu różnych wersji językowych spektakl dostępny będzie również dla obcokrajowców. Sam spektakl to opowieść głęboko zanurzona w historii Zamku, ale jednocześnie daleka od historycznej rekonstrukcji zdarzeń. Wieczorem zamkowy labirynt otwiera swoje bramy, by zaprosić wybrańców do niezwykłej wędrówki po mrocznych zakamarkach przeszłości.

Uwaga:
Spektakl grany będzie również 15.10.11 (wejściówki dostępne w kasie od 3.10.11) i 5.11.11 (wejściówki od 24.10.11).

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...