Future Shorts w Rialcie

Już dzisiaj, w czwartek 14 lipca 2011, o godz. 20.00 w poznańskim kinie na ul. Dąbrowskiego 38 (tel. 61 847 53 99) będzie można zobaczyć wydanie lipcowe cyklu prezentującego świata. W tym roku bowiem Future Shorts po raz pierwszy rezygnuje z urlopu i będzie ze swoimi widzami również w czasie wakacji.

Dlatego w przerwie między wygrzewaniem się na plaży, pływaniem w oceanie, a górskimi wycieczkami warto zawitać na jeden z pokazów w kinie Rialto. Na wysokie temperatury na pewno przyda się dawka orzeźwiających krótkich metraży!

Program:

?REM ? UBERLIN?
Reż. Sam Taylor Wood / 2011 / Wielka Brytania / 4′
Teledysk do piosenki grupy REM z udziałem Aarona Johnsona – aktora znanego z filmu „Kick-Ass”.

?THE BOY WHO WANTED TO BE A LION?
Reż. Alois De Leo / 2010 / Wielka Brytania / 8′
Max jest niesłyszącym 7-letnim chłopcem dorastającym w latach 60. Pewnego razu wybiera się na szkolną wycieczkę do zoo, gdzie po raz pierwszy widzi lwa. Rodzi się w nim uczucie, które zmieni jego życie na zawsze.

?HOW TO PICK BERRIES?
Reż. Elina Talvensaari / 2010 / Finlandia / 19′
Ekonomia jest dziwniejsza niż można sobie wyobrazić. Na mglistych bagnach północnej Finlandii pojawiają się goście z daleka. Choć są nieszkodliwi, niechcący zakłócą swoją obcością rytm lokalnych zwyczajów…

?CHIENNE D’HISTOIRE?

Reż. Serge Avedikian / 2010 / Francja / 15′
Ulice pełne są bezpańskich psów. Nowo utworzony rząd prosi europejskich ekspertów o pomoc w wytępieniu plagi. Zapada decyzja – psy należy wywieźć na opuszczoną wyspę, z dala od miasta.

?LA PATRONA?
Reż. Lizzette Arguello / 2009 / Meksyk / 5′
Krótki film o kobietach ze stowarzyszenia La Patrona w stanie Veracruz i ich misji na rzecz ludzkiej solidarności. Jak dostarczyć lunch tysiącom imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy przemierzają Meksyk w drodze do Stanów Zjednoczonych?

BATTLES – ICE CREAM
Reż. CANADA / 2011/ Hiszpania / 4′
Hiszpański kolektyw reżyserski CANADA prezentuje błyskawiczny montaż swoich poprzednich prac w teledysku dla grupy Battles. W roli głównej: lody, farba i nieunikniony bałagan.

Bilety:
17 zł – normalny i 13 zł – studencki i seniorski

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...