Frazy 2018

L.U.C., Bovska, Haydamaky, Stasiuk, Czyżykiewicz, Lubomski, Zespół Reprezentacyjny… okazja do tego by ich posłuchać od 2 do 6 listopada. Bilety w cenie 10 i 15 zł dostępne w CIMie oraz na bilety24.pl.

– Będziemy nadstawiać ucha na rozmaite brzmienia, odległe stylistyki muzyczne, głosy wielu pokoleń. Będziemy słuchać, jak Polskę widzieli i opisali artyści z innych epok oraz co mają do powiedzenia nam współcześni -mówi o tegorocznych Frazach dyrektor artystyczny Krzysztof Gajda.

Festiwal zainauguruje spektakl z piosenkami Kaczmarskiego, „Z piekła to piekła” w wykonaniu Teatru Polskiego w Szczecinie. Jak zapowiadają twórcy „w przedstawieniu piosenki układają się w swoisty notatnik – czasami dziennik, czasami pamiętnik – opisujący losy ludzi, którzy urodzili się w kraju nad Wisłą.” Gościnnie zaśpiewają Mirosław Czyżykieiwcz i Mariusz Lubomski.

W sobotę 3 listopada rozpoczną się otwarte dla publiczności przesłuchania w Ogólnopolskim konkursie piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Laureatów posłuchamy w koncercie o 19.00, którego gwiazdą będzie Zespół Reprezentacyjny. Filip Łobodziński i Jarosław Gugała wykonają m.in. piosenki Lluisa Llacha, Boba Dylana i Jaromira Nohavicy we własnych tłumaczeniach.

Tego dnia O 12.00 zapraszamy dzieci na warsztaty do Biblioteki Raczyńskich, podczas których będzie można stworzyć własną piosenkę oraz spróbować przełożyć słowa na ruch.

Niedzielny wieczór wypełni połączenie poezji Mickiewicza z muzyką ukraińskiego zespołu Haydamaky i charyzmą Andrzeja Stasiuka.

L.U.C. będzie gościem Fraz 5 listopada, zaprezentuje piosenki z płyty „Good L.UC,K.”, o której pisze, że to „płyta sarkastyczna i pozytywna opowieść o zmianach o szczęściu, jego przewrotności i telenowelowości ludzkich losów”. Gościem koncertu podczas Festiwalu Frazy będzie Bovska.

Festiwal zakończą „Niepokorni” Poznańskiej Sceny Młodych. W koncercie usłyszmy piosenki, które w latach 80. oddawały nastrój panujący wśród młodzieży .

W dniach 5-6 listopada będzie można uczestniczyć w konferencji naukowej Polska w piosence (1989-2018), podczas której naukowcy i badacze z ośrodków naukowych dyskutować będą o obrazach i przemianach Polski, widocznych w tekstach piosenek. Elementem konferencji będzie też spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem.

Wstęp na przesłuchania konkursowe, konferencję i program dziecięcy jest wolny.

Mecenasem Festiwalu jest PKO Bank Polski

Patronem medialnym Trójka

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...