Foty Michała Grochowiaka

W Zamku w Galerii Fotografii pf od 13 stycznia do 27 lutego 2011 będzie można oglądać wystawę zdjęć pt. TRUTH STUDY CORNER. Wernisaż: 12 stycznia 2011, godz. 19.00.

Fotografie Michała Grochowiaka z serii ?Truth Study Corner? wymykają się wszelkim podziałom tematycznym, gatunkowym i stylistycznym. W prezentowanym zbiorze prac portrety funkcjonują obok krajobrazów, przedstawienia detali znajdują się przy widokach architektury, a poszczególne zdjęcia różnią się od siebie formatem, oprawą i kolorystyką. Pomimo różnorodności motywów, pokazane w formie konstelacji fotografie Michała Grochowiaka zdają się wchodzić ze sobą w dialog, formując przy tym dokumentację niebanalnego i intrygującego spojrzenia na świat; spojrzenia, które kieruje się ku zapomnianym, zaniedbanym i pozornie nieznaczącym obszarom rzeczywistości.

Bilety:
2, 3 zł

Michał Grochowiak (1977) – absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował również na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Grupy 4! (od 2004 r.) oraz Stowarzyszenia Starter (od 2009 r.). Laureat licznych wyróżnień (m.in. Samsung Art Master 2009; Epson Art Photo 2009). Prezentował prace podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Wystawa w Galerii Fotografii pf jest premierowym pokazem serii ?Truth Study Corner? Michała Grochowiaka.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...