Fotodokument na WSHHiD

W Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu, wkrótce trwać będzie 4. Festiwal Fotodokumentu. Wernisaż wystawy ?Rosja/Polska? miejsce mieć będzie w sobotę, 5 listopada 2011, o godz. 18.00 w szkolnej Galerii 2piR. Natomiast w niedzielę, 6 listopada 2011, o godz. 12.00 w Auli Artis odbędą się pokazy autorskie i rozmowy z publicznością.

Fot. Aula WSNHiD

Wystawa i pokazy

Weźmie w nich udział czwórka autorów fotografii, prezentowanych pod wspólnym tytułem ?Rosja/Polska?.

  • Sergey Maximishin przedstawi kilkanaście serii fotoreportażowych z Rosji i spoza jej granic, które powstały jako jego własne projekty lub na zlecenie magazynów Stern, Paris Match, Newsweek itp.
  • Igor Muchin wystąpi z wykładem opartym o fotografie ze wszystkich realizowanych przez niego projektów. Opowie m.in. o tym, jak wydał aż pięć monografii o młodzieży lat 80., którą łączyła w byłym ZSRR muzyka rockowa, o poradzieckich pomnikach, życiu moskiewskim, o projektach reporterskich i konceptualnych.
  • Mariusz Forecki przedstawi krótko swój fotokast ?I love Poland? ze zdjęciami z lat 1989-2009 oraz weźmie udział w rozmowie o spojrzeniu na Polskę ze Stepanem Rudikiem.
  • Stepan Rudik pokaże własny fotokast o Polsce oraz kilka serii zdjęć, wykonanych w Rosji i na Ukrainie, m.in. Dworzec, Szpital psychiatryczny, Portrety weteranów.

Kurator:
Monika Piotrowska.

Organizatorzy:
Instytut Fotografii pro fotografia,
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu,
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Współfinansowanie:
Miasto Poznań.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...