Filmy ze Słowenii

3 i 4 listopada 2010, zawsze o godz. 18.00, w Galerii Miejskiej Arsenał odbędą się specjalne pokazy video. Wstęp wolny.

Pokazy odbywać się będą w cyklu Ekrany Arsenału i będą sięnazywać: ?DIVA Station Presents?, a przygotowały je: Barbara Borcić, Miha Colner oraz Ida Hirsenfelder z SCCA, Center for Contemporary Arts-Ljubljana.

Zostaną pokazane prace wideo stworzone przez słoweńskich artystów w okresie od 1983 do 2007 roku, prezentujące postawy twórcze dotyczące zarówno podejścia do technologii, kontekstów jej użycia jak również stosowanych przez poszczególnych artystów narzędzi ekspresji. Prezentacje będą poprzedzone krótkimi wykładami.

koordynatorki: Bogna Błażewicz, Anna Czaban
bogna@arsenal.art.pl, anna.czaban@arsenal.art.pl

Ekrany Arsenału to spotkania, których celem jest prezentacja szeroko rozumianej twórczości filmowej oraz sztuki wideo. Na tytułowych ekranach pojawią się filmy profesjonalistów, ale i studentów oraz uczniów. Odnotowane i zaprezentowane zostaną nowe zjawiska w dziedzinie najciekawszych działań audiowizualnych. Powstanie forum wymiany pomiędzy twórcami z różnych środowisk.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...