Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu

V Eliminacja IX edycji wieloletniego poznańskiego Festiwalu, którego pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku, tym razem będzie miała miejsce w piątek, 29 kwietnia 2011, o godz. 20:00 w poznańskiej Scenie Na Piętrze na ul. Masztalarskiej 8. Wystąpią kabarety: YMLAŁT, SVENSON BAND i PARANIENORMALNI.

Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.

Bilety:
40zł, a dostpne są w CIM i w Estradzie Poznańskiej.

Festiwal „Zostań Gwiazdą Kabaretu”

W piątek 12 listopada 2010 odbędzie się pierwsza eliminacja IX Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” sezon 2010/2011. Gwiazdą wieczoru będzie JANUSZ RADEK w spektaklu „Królowa Nocy”.

W konkursie, w dwóch kategoriach: kabaret i zadanie aktorskie, zmierzą się kabarety CZWARTA FALA i WEŹRZESZ.

Kabaret Czwarta Fala
Powstał w 2009 roku w Kielcach, po rozpadzie kabaretów Yamha i Pocisnę. Tworzy go trzech chłopaków: Damian Lebieda, Mateusz Lewkowicz i Łukasz Książek. Kabaret Czwarta Fala ma już na swym koncie kilka zwycięstw, min. w Finale Kabaretowych Mistrzostw Świata 2010 w Warszawie, I Śląskim Przeglądzie Kabaretowym 2010 w Świętochłowicach, Konkursie Kabaretowym DOWCIPAKERY 2010 w Krakowie (Nagroda Gówna i Nagroda Publiczności) oraz FAMA – eliminacje 2010 w Poznaniu (zwycięstwo oraz zaproszenie do udziału w 40. Famie).

Kabaret Weźrzesz
Grupa została założona w 2004 roku przez Jarka Pająka. Obecny skład to: Jarek Pająk, Aneta Kwapisz i Mikołaj Kwaśniak. Skecze tego kabaretu obfitują w dużą dawkę absurdu wmieszaną w zawiłe sytuacje życia codziennego. Niektóre z nich można potraktować jako poradniki, np. jak zachować się podczas przyłapania małżonki na zdradzie ze swoim własnym szefem? W repertuarze nie brakuje też numerów odchylonych od normy, można zobaczyć recepcjonistę o jedwabistym głosie dziewicy, czy ?Człowieka Pampersa?. W komiczny świat spektaklu wciągają widza zaangażowanie i energia młodych aktorów. Ostatnie osiągnięcia kabaretu to: Nagroda Publiczności na XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2010, I miejsce Mały Ryjek 2009 w Rybniku, czy Finał PAKI 2009 w Krakowie.

JANUSZ RADEK ?Królowa Nocy?

Spektakl to zbudowana z songów opowieść o fascynacjach, zaskakujących przygodach i coraz to nowych wcieleniach ? Sandora Vessanyi: ekscentrycznego badacza kobiecej natury, mężczyzny zafascynowanego postacią wampa, scenicznej divy czy szansonistki z kabaretu. Całość opowiedziana jest w formie groteskowego cyrku muzycznego, w którym Janusz Radek za pomocą prostych znaków kostiumowo-scenograficznych przemienia się w coraz to inne osoby, korzystając ze swoich niezwykłych możliwości wokalnych i interpretacyjnych. W scenariuszu znalazły się utwory z repertuaru Marleny Dietrich, Niny Hagen, Ute Lemper, Violetty Villas, Björk, Kory oraz angielskiej grupy The Tiger Lillies. Cały program jest niezwykle barwnym, pełnym zaskakujących pomysłów inscenizacyjnych i aranżacyjnych ? widowiskiem z pogranicza kabaretu, teatru muzycznego czy koncertu rockowego. Spektakl ma bogatą oprawę wizualną i świetlną, tworzącą atrakcyjne teatralnie widowisko muzyczne.

Janusz Radek ? piosenkarz obdarzony niezwykłym, zjawiskowym głosem, oprócz klasycznego męskiego repertuaru, brawurowo wykonuje też piosenki wymagające kobiecej skali głosu. Janusz Radek jest gwiazdą musicali:
Jesus Christ Superstar w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,
Sen nocy letniej w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Opowieści Jedenastu Katów w Teatrze Ludowym w Krakowie [za piosenkę ?Ja jestem wamp” z tego ostatniego zdobył nagrody we Wrocławiu).

W spektaklu występują:
Janusz Radek ? Sandor Vessanyi
Halina Jarczyk ? skrzypce
Jacek Hołubowski ? akordeon
Grzegorz Piętak ? kontrabas
Halina Jarczyk (dyrektor artystyczny m.in. Nieszporów Ludźmierskich i innych projektów Jana Kantego Pawluśkiewicza) ? kierownictwo nad zespołem

Dodatkowe informacje:
Reżyser i scenarzysta: Łukasz Czuj
Kostiumy: Michał Urban.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...