Ferie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu organizuje warsztaty dla dzieci ZIMOWE WAKACJE Z LEONARDEM przygotowane we współpracy z Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu. Zajęcia zatytułowane ?Wielkie konstrukcje Małych Konstruktorów? odbędą się w dniach 31 stycznia ? 4 lutego 2011 oraz 7 – 9 lutego 2011. W czwartek, 17 lutego 2011 odbędzie się Wernisaż prac Małych Konstruktorów i Spektakl Teatru Teatryle.

Zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki Dziecka, w sali 348-350 (III piętro, Centrum Kultury ZAMEK). Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Bilety:

Kosztują 7 zł (jeden warsztat).Można je kupić w sekretariacie Centrum Sztuki Dziecka, pokój 303 (III piętro, Centrum Kultury ZAMEK), od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00.

Rezerwacje: 61-64-64-470, sekretariat@csdpoznan.pl
Informacje: 61-64-64-478, akrajewska@csdpoznan.pl

PROGRAM ZIMOWYCH WAKACJI Z LEONARDEM

Latające konstrukcje
Barbara Małecka
(Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
poniedziałek, 31 stycznia 2011
godz. 10.00 i 12.30
Wybierzmy się razem w podniebną podróż! Leonardo da Vinci stworzył wiele fascynujących projektów maszyn latających. Teraz przyszedł czas na Małych Konstruktorów, którzy, śladami mistrza, zaprojektują i zbudują wielkie, niezwykłe modele. Inspiracji poszukamy w górze: pterodaktyle, nietoperze, ptaki, motyle… w podniebnym świecie naprawdę dużo się dzieje!

Idealne miasto
Patrycja Mastej
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)
wtorek, 1 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
W oparciu o przygotowane zestawy fotografii fragmentów miast (budynków starych i nowych oraz nietypowych materiałów) dzieci będą bawiły się w urbanistów projektujących idealne miasto. Zabawę poprzedzi krótka prezentacja projektu miasta opracowana przez Leonarda da Vinci, a zrealizowana z uwzględnieniem idei pierwotnych założeń dopiero w czasach współczesnych.

Studium anatomii konia
Patrycja Mastej
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)
środa, 2 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Uczestnicy otrzymają kartki z projektami konia wykonanymi przez Leonarda da Vinci oraz zestaw specjalnie opracowanych fotografii przedstawiających fragmenty jego postaci posegregowane na nogi głowy i tułowie. Zdjęcia pokazują ich budowę z różnych punktów widzenia. Zadaniem dzieci będzie wycięcie elementów i skomponowanie na nowo własnego indywidualnego zwierzęcia lub nawet kilku. W trakcie zabawy, tak jak Leonardo, będziemy przyglądali się budowie konia i dokonywali różnorodnych modyfikacji. Dzięki temu stworzone przez nas zwierzęta będą miały wyjątkowy, niecodzienny, baśniowy wygląd!

Podaj cegłę, czyli słodki smak architektury
Anna Wróbel
(architekt krajobrazu)
czwartek, 3 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie zbudują modele architektoniczne z kostek cukru. Poznają również historię cegły i warsztat pracy architekta. Inspirację do zajęć będą stanowiły przykłady mieszczańskiego, sakralnego i industrialnego budownictwa murowanego w Poznaniu. Warsztaty są elementem cyklu spotkań promujących edukację architektoniczną dzieci i młodzieży. Mają na celu zainteresowanie młodych ludzi otoczeniem w którym żyją, uczą się, wypoczywają i sprowokować do zadania pytań: co jest w moim otoczeniu interesującego, czy mogę w jakiś sposób pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta?

Krzesła z przyszłością
Anna Wróbel
(architekt krajobrazu)
piątek, 4 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Na zajęciach dzieci samodzielnie skonstruują własny model nowoczesnego mebla służącego do wypoczynku. Inspiracją do działania będą przykłady projektów krzeseł znanych twórców, takich jak: Charles Rennie Mackintosh, Verner Panton. Mali projektanci, podczas twórczej pracy, poznają podstawowe pojęcia związane z projektowaniem takie jak: skala, forma, funkcja.

Kurtyna w górę!
Joanna Szczygłowska
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)
poniedziałek, 7 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Gdy kurtyna poszybuje w górę magiczny świat teatru zaczaruje wszystkich uczestników. Każde dziecko stanie się władcą swojej własnej historii, pokieruje postaciami, stworzy scenografię i zdecyduje o przebiegu akcji. Wykreuje scenę, bohaterów, kostiumy, tło i otoczenie. To będzie niezwykle pasjonująca historia!

Drukarze w krótkich spodenkach

Joanna Szczygłowska
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)
wtorek, 8 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Dzieci staną się na chwilę prawdziwymi mistrzami druku. Do nich należeć będzie zaprojektowanie i wykonanie własnej czcionki, a następnie drukowanie liter. Jaki krój odpowiedni jest do druku gazety, a jaki do plakatu cyrkowego? Czy czcionka może być smutna, poważna lub wesoła i zabawna? Czy kolor i wielkość litery są ważne? Jak możemy za pomocą czcionki przekazać to, co nie zostało zapisane w tekście? Na warsztatach uczestnicy stworzą własne, niesamowite, drukowane opowieści

Gry planszowe

Barbara Małecka
(Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
środa, 9 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30
Gry planszowe to świetna zabawa, szczególnie jeśli możemy puścić wodze fantazji i sami wymyślić zaskakujące pułapki, rzeki pełne krokodyli czy wulkany tryskające lawą, albo, jeśli wolimy, pola kwiatów, których zapach usypia na całe dwie kolejki czy spotkanie z motylem, który życzliwie przeniesie nas o trzy pola wprzód! Narysujemy plansze do gry, skonstruujemy pionki i wspólnie wymyślimy zasady. Konstruowanie gier to doskonały trening mózgu ? dzieci uczą się m.in. logicznego myślenia i planowania. A po skończonej pracy będzie czas na wspólną zabawę!

FINISZ
Wernisaż prac Małych Konstruktorów i Spektakl Teatru Teatryle
czwartek, 17 lutego 2011
godz. 16.30
Centrum Kultury ZAMEK
Sala Pod Zegarem (II piętro)

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...