Drzwi otwarte w Farze

W sobotę, 3 września 2011, o godz. 13.00 będzie miała miejsce niecodzienna uczta dla wszystkich chętnych na zwiedzanie. Wszelkie farne zakamarki będą tego dnia dostępne dla każdego kto tylko przyjdzie przed Farę Poznańską na ul. Gołębią 1 (tel. 61 8526 950). Wstęp wolny. Zbiórka przed wejściem do Fary. Później będzie można posłuchać koncertu pt. ?Maryja Panna Sarmacka?.
ZWIEDZANIE

Przewodnicy z Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego zaproszą do odwiedzenia przepięknie zdobionego barokowego kapitularza, unikatowej zakrystii z umeblowaniem w stylu Ludwika XV oraz podziemi, gdzie za czasów jezuickich chowano zakonników, później dobroczyńców klasztoru, a w czasie wojny i później w PRL-u urządzono tam magazyn.

Organista zaś zaprosi do swojego królestwa ? na emporę chórową Fary Poznańskiej. Będzie tam można poznać tajniki funkcjonowania instrumentu zaglądając nawet do jego wnętrza. Jest to wyjątkowa okazja do bliskiego spotkania z zabytkowymi organami Friedricha Ladegasta.

A TERAZ UWAGA!
Dla uczestników wydarzenia na hasło DRZWI OTWARTE misyjna kawiarnia Cafe Misja znajdująca się tuż obok, zapewnia 15% zniżkę dla tych, którzy zechcą przysiąść w jej gościnnych progach i posilić się po wyczerpującym zwiedzaniu.

KONCERT

W ten sam dzień, 3 września 2011, o godz. 20.00 w barokowym Farnym Kapitularzu odbędzie się kolejny koncert z cyklu ?Muzy Kapitularza?, pt. ?Maryja Panna Sarmacka?..

Wystąpi na nim zespół Jacek Kowalski & Monogramista JK, czyli:

  • Jacek Kowalski – śpiew, gitara, komentarz
  • Anita Bittner – fagot, aranżacje
  • Marzena Łopiańska – flet
  • Justyna Gertner-Piechel – wiolonczela
  • Wiesław Wolnik – gitara, aranżacje
  • Robert Rekiel – instrumenty perkusyjne

wejście do Kapitularza przez kawiarnię Cafe Misja. Na koncert również wstęp wolny.

A TERAZ PONOWNIE UWAGA!
Dla słuchaczy koncertu na hasło MUZY KAPITULARZA misyjna kawiarnia Cafe Misja znajdująca się tuż obok, podobnie zapewnia 15% zniżkę dla tych, którzy zechcą przysiąść w jej gościnnych progach.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...