Dokumentalne ŻYCIE JANE

W poznańskim kinie Muza na ul. Święty Marcin 30 (tel 61 852 34 03), w niedzielę 19 czerwca, o godz. 18.00 w ramach cykl ?Babska Muza? wyświetlony zostanie film będący poruszającą dokumentalną opowieścią o jednej z najwspanialszych, najbardziej wyjątkowych, a być może i najbardziej wpływowych kobiet naszych czasów, dr Jane Goodall.

Dr Jane Goodall to znana na całym świecie społeczna aktywistka, ikona ekologii, autorytet w dziedzinie nauki, rzeczniczka na rzecz światowego pokoju oraz propagatorka praw zwierząt i poszanowania przyrody.
Ponad 20 lat temu, 75-letnia dziś Jane Goodall, porzuciła zawodową karierę oraz prywatne życie, aby całą energię i uwagę poświęcić aktywności na rzecz ocalenia naszej zagrożonej wyginięciem planety. Od tego czasu, przez 300 dni w roku podróżuje po świecie z misją szerzenia nadziei na lepszą przyszłość.
W filmie towarzyszyć będziemy Jane Goodall w tej nieustannej niesamowitej podróży, przemierzając z nią razem kilka kontynentów. Oglądać również ciekawe archiwalia, przedstawiające ekscytującą przeszłość brytyjskiej badaczki: szczęśliwy dom rodzinny w brytyjskim Bournemouth, gdzie spędziła dzieciństwo, pierwszy wyjazd do Afryki, małżeństwo, jak również drugi dom ? Narodowy Park Gombe nad jeziorem Tanganika w Tanzanii, gdzie pół wieku temu rozpoczęła przełomowe badania i dokąd co roku powraca, aby naładować baterie.
Film dokumentuje również niesamowitą i godną podziwu relację, jaką Jane Goodall potrafi nawiązać z dzikimi i udomowionymi zwierzętami, jak również z innymi ludźmi: począwszy od hollywoodzkich gwiazd, po niedożywione afrykańskie dzieci, żyjące w obozach dla uchodźców.

?Życie Jane? ? informacje:
Reżyseria: Lorenz Knauer, Niemcy, 2010, 107 min.
Występują: Jane Goodall oraz Angelina Jolie i Pierce Brosnan.

Cykl BABSKA MUZA

Dokumenty o kobietach w świecie sztuki Powstał w 2007 roku, aby prezentować kino tworzone przez kobiety lub filmy opowiadające o kobietach. Od początku założeniem była otwartość również na męską część widowni ? na seansach cyklu przeważają kobiety, jednak nie brakuje też mężczyzn. Na wiosnę tego roku przygotowano specjalny program ? pokazy dokumentów o artystkach, które wstrząsnęły światem sztuki. Warto rzucić światło na twórcze kobiety, a prezentowane filmy nie są dostępne w Polsce, zatem seanse te będą wyjątkowymi wydarzeniami!

Organizacja:
Kino Muza i Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD

Bilety:

15 i 18 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...