DKF Kamera z Tomkiem Budzyńskim

W poniedziałek 5 grudnia 2011, o godz. 19:00 w kinie Muza na ul. Święty Marcin 30 (tel 61 852 34 03) odbędzie się kolejna odsłona działającego tam od 1966 roku Dyskusyjnego Klubu Filmowego ?Kamera?. Wyświetlony zostanie film dla fanów zespołu ?Armia? pt. ?Podróż na Wschód? w reżyserii wokalisty – Tomka Budzyńskiego i Łukasza Jankowskiego.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorami filmu.

?Podróż na Wschód? to reżyserski debiut Tomka Budzyńskiego – wokalisty zespołu ?Armia?, zrealizowany wspólnie z Łukaszem Jankowskim. Początkowo miał to być dokument o 25-letniej historii ?Armii?, ale ostatecznie powstał obraz będący grą między filmem dokumentalnym, fabularnym i muzycznym. Budową przypomina piosenkę. Zwrotką są przygody kolejarzy, refrenem – wykonywane przez zespół ?Armia? utwory. To one zmieniają cel wyprawy – zamiast na tytułowy Wschód zabierają widzów w sentymentalną podróż po twórczości zespołu. W tej towarzyszą im między innymi członkowie kabaretu ?Mumio?, którzy zadbali o to, żeby wycieczka nie była zbyt sentymentalna.

Tomasz Budzyński: Tam się dzieją straszne i tajemnicze rzeczy. Jeśli ktoś zna twórczość Stefana Grabińskiego, to wie, że to jest taki nasz polski Edgar Allan Poe. Nie będę zdradzał wszystkiego, ale dzieją się tam niesamowite historie. (…) Cała muzyka jest na żywo. To trochę wersje unplugged, ale są to prawdziwe występy. Nic nie jest dogrywane, żadne granie nie jest udawane. Tak jak w filmie ?Niebo nad Berlinem?, gdzie pokazany jest prawdziwy koncert Nicka Cave’a, tak tutaj jest nasze. (…) Gramy utwory z różnych czasów, bo pretekstem do kręcenia było 25-lecie istnienia zespołu ?Armia?, więc jest przekrojowo. Muzyki w tym filmie jest dużo, ale nie jest to film muzyczny. Myślę, że fani zespołu ?Armia?, którzy już teraz są dorośli, dużo tam będą mieli do obejrzenia i posłuchania.

Bilety:
10 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...