Co mówi sztuka współczesna”

W sobotę, 24 września 2011, o godz. 16:00 w Galerii Malarstwa i Rzeźby, która znajduje się przy al. Marcinkowskiego 9 w Poznaniu, odbędą się pierwsze z cyklu dziesięciu wydarzających się co miesiąc ?Warsztatów twórczych interpretacji sztuki współczesnej?. Uczestnicy będą mogli w sposób bardzo swobodny wyrazić swoją opinię, wątpliwości i uwagi na temat wybranych prac. Wstęp wolny.
Warsztaty pn. ?Dekoder?

To cykl dziesięciu spotkań odbywających się raz w miesiącu. Poszczególne prace współczesnych artystów, traktowane będą jako bodźce do rozmowy na temat języka wizualnego i idei jakie te formy komunikacji prowokują, jak również do wymiany poglądów na wiele tematów społecznych, kulturowych i ekonomicznych, poruszanych przez te prace w sposób bezpośredni lub pośredni. Spotkania te oparte są na negocjacji i analizie różnorodnych interpretacji jak również prostych ćwiczeniach wizualnych.

Na każdym takim spotkaniu uczestnicy otrzymują ulotki z pytaniami i ćwiczeniami mobilizującymi do aktywnego odbioru sztuki. Prowadzący – poprzez stosowanie przystępnego języka – zachęca uczestników do zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

Celem projektu jest oswojenie i zainteresowanie widzów muzeum językiem wizualnym sztuki współczesnej.

Do Muzeum mogą się czuć specjalnie zaproszone wszystkie osoby zainteresowane sztuką (również te, które nie czują się pewnie w otoczeniu sztuki współczesnej), w szczególności natomiast młodzież w wieku ponadgimnazjalnym i studentów.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Szwachła.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...