Blum teatralnie dla dzieci

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca 2011, o godz. 10.00 i 11.30, w Ośrodku Kultury ?Wierzbak? na ul. Wojska Polskiego 8 w Poznaniu Studio Teatralne BLUM zaprezentuje spektakl dla dzieci w wieku od pół roku do trzech lat. Dzieci „najnajmłodsze” będą mogły obejrzeć: „Pudełko”. Tydzień później natomiast, 26 czerwca 2011, również o godz. 10.00 i 11.30, aktorzy pokarzą spektakl ?Ty i ja?.
19 czerwca – ?Pudełko”

Jest to autorskie przedstawienie dla dzieci najmłodszych. Zamknięta niedostępna przestrzeń prowokuje i budzi ciekawość. Jest jak prezent, który chcielibyśmy jak najszybciej rozpakować. Jak wiele tajemnic może pomieścić ograniczone sześcioma ścianami pudełko? Maluchy wybiorą się w podróż do krainy wyobraźni, która powstanie na ich oczach jako efekt wspólnej zabawy. W przedstawieniu pobawią się wspólnie z aktorami kolorami, dźwiękami i otaczającą nas przestrzenią.
Premiera odbyła się w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka 4 czerwca 2007 roku.

26 czerwca – „Ty i Ja”

Również autorski spektakl Studia Teatralnego Blum przeznaczony dla dzieci najmłodszych w wieku do 4 lat. Punktem wyjścia do jego powstania jest podkreślenie znaczenia własnego ?JA? w postrzeganiu świata a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim ?JA? a napotykanymi wokoło ?JA? innych osób. Kolorowe piłki stają się tu pretekstem do wspólnej zabawy, ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii. Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty – pełen barw, dźwięków, ruchu i radości.
Spektakl powstał z udziałem środków finansowych Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu przy wsparciu pedagogów i psychologów dziecięcych.

Bilety:
15 zł + bilet opiekuńczy dla 1-2 os. dorosłych 12 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...