Barbara Hubert u Katarzyny Napiórkowskiej

W poznańskiej Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Starym Rynku 95/96 od poniedziałku 29 sierpnia do środy 7 września 2011 można oglądać wystawę artystki urodzonej w 1974 roku, której obrazy olejne i gwasze to tchnące spokojem i optymizmem, a ponadto przypominające pocztówki nadmorskie krajobrazy. Wstęp wolny.

Barbara Hubert ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Leszka Misiaka oraz Wydział Malarstwa nowojorskiego Arts League. Ma za sobą liczne wystawy w kraju i zagranicą, m.in. w Nowym Jorku, Filadelfii i Waszyngtonie.

O swoim malarstwie tak mówi: Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości, malować w ten sposób, by widz oglądając mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem – czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?

Co odróżnia prace Barbary Hubert od kartek wysyłanych z wakacji do znajomych? Człowiek. Dzieci bawiące się na plaży, rybacy czy spacerowicze – to wszystko co ożywia na pierwszy rzut oka statyczny obraz. Postaci ludzkie to jednak nie tylko sztafaż, ale sugestia narracji, opowieści, historii, które odbywają się gdzieś w drugim planie codzienności.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Poznaniu:

Stary Rynek 95/96,
tel.(61)851 98 04,
Czynne codziennie w godzinach 11.00-19.00.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...