Audiencja u Eskimosów w „Cafe Misja”

Dzisiaj, w środę 28 grudnia 2011, o godz. 18.00 w kawiarni misyjnej Cafe Misja w Poznaniu na ul. Gołębiej 1 (tel. 61 415-14-43) zobaczyć będzie można spektakl w wykonaniu teatru ?Scena z bliska?, który zatytułowany jest: ?Audiencja III czyli raj Eskimosów?. O sztuce tej poKULTURE.pl pisało kiedyś w Temacie Tygodnia (zobacz tutaj).

Sztuka została napisana dla dwójki aktorów, którzy mają przedstawić powierzchowność dialogu dwojga ludzi. On ? prelegent, profesor, kochanek, mężczyzna, aktor… otrzymuje w tym utworze partnerkę: nieznajomą, uczennicę, przyjaciółkę, towarzyszkę życia, kochankę, wroga, autorka… ? zależnie od sceny. Dominującym tematem sztuki staje się kontrast między płciami. Autor rozpisał na dialogowe partie niejednolity emocjonalny związek profesora i uczennicy, ujawniający czasem swoje miłosne zabarwienie. Kobieta jest tutaj postacią, która za sprawą cech przypisanych przez przewrotną naturę żeńskiej płci potrafi zburzyć nawet racjonalną sytuację i rozbudzić kreatywną siłę fantazji. Mężczyzna nie znajduje w sobie na tyle silnej woli, by oprzeć się wyobraźni i ? co tu ukrywać ? biologicznej przewadze swojej partnerki. Sztuka pełna dynamiki scenicznych sytuacji składa się z wielu błyskotliwych dialogów, często o filozoficznym charakterze i o dowcipnych puentach.

Informacje:

  • Scenariusz: Bogusław Schaeffer;
  • Reżyseria: Janusz Andrzejewski;
  • Występują: Izabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski;
  • Muzyka: Mozart i Bogusław Schaeffer;
  • Aranżacja i wykonanie instrumentalne piosenki: Krzysztof Dys.

Bilety:

30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...