„Anioł dziwnych Przypadków”

„Anioł dziwnych Przypadków” Bruno Coli to opera w jednym akcie. Libretto kompozytora na podstawie opowiadania Edgara Allana Poego. To jedno z mniej znanych opowiadań Edgara Allana Poego. Los sceptycznego młodzieńca, który odrobinę zbyt często zagląda do kieliszka, zmienia się diametralnie, kiedy na jego drodze staje dość osobliwy anioł.
Angielska wersja językowa z polskimi nadpisami i polskimi tekstami mówionymi. Kierownictwo muzyczne: Grzegorz Wierus reżyseria: Krzysztof Cicheński dekoracje: Magda Flisowska kostiumy: Laura Skowron reżyseria świateł: Marek Rydian czas trwania: 1 h 5 min.
To jedno z mniej znanych opowiadań Edgara Allana Poego. Los sceptycznego młodzieńca, który odrobinę zbyt często zagląda do kieliszka, zmienia się diametralnie, kiedy na jego drodze staje dość osobliwy anioł i postanawia go przekonać, że przypadek jednak istnieje. Bohater ? wciąż nieufny, za to udręczony ciągiem tyleż absurdalnych, co niefortunnych zbiegów okoliczności ? postanawia wreszcie popełnić samobójstwo. Anioł będzie miał pełne ręce roboty. Przypowieść o ukaranym egocentryku czy wyraz najgłębszych lęków samego pisarza, który tak panicznie bał się niespodziewanej śmierci, że w końcu sam padł jej ofiarą? Trudno orzec. Warto jednak zrobić rachunek sumienia, kiedy w naszym życiu pojawi się dziwny anioł: zwłaszcza jeśli uznamy go za wytwór naszej wyobraźni.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...