Alicja w Empiku

Dzisiaj, w środę 14 grudnia 2011, o godz. 18.00 w jednym z poznańskich Empik-ów ? tym głównym na ul. Ratajczaka 44 (tel. 61 852 66 90) odbędzie się spotkanie z Alicją Janosz. Od kilku dni bowiem na sklepowych półkach można znaleźć zapowiadany od dawna zupełnie nowy i całkowicie solowy jej album pt. ?Vintage?.


?Vintage?

Jest to druga płyta w dorobku wokalistki. Rozbrzmiewa ona, zresztą zgodnie z zapowiedziami, utworami z gatunku bluesa, jazzu i soulu, gdyż właśnie te brzmienia inspirowały wokalistkę w ostatnich latach. Na drugiej płycie w dorobku, lecz pierwszej w dorosłym życiu i uważanej przez Alicję za swój prawdziwy debiut, znajdują się utwory, których autorką tekstów oraz autorką bądź współautorką kompozycji jest sama wokalistka. Wydanie albumu poprzedziły dwa single i teledyski do utworów ?Jest Jak Jest? i ?I woke up so happy?. Szczególnie ta druga piosenka zyskała wielu fanów i uznanie wśród dziennikarzy

Muzyka i naturalne brzmienie instrumentów było dla artystów tworzących z Alicją jej płytę niezmiernie istotne. ? Zależało nam na tym, aby unikać komputerowych brzmień, sampli i loopów, na których bazuje obecnie wielu producentów, tworząc ?płyty z komputera“. My postawiliśmy na żywe instrumenty, na uchwycenie indywidualnego charakteru i sposobu grania muzyków ? opowiada autorka ?Vintage?, a przypomnieć należy, że Alicja od prawie 4 lat śpiewa w najlepszym bluesowym zespole w naszym kraju ?HooDoo Band?!

Spotkania z Alicją

Będą się one odbywały w sieci salonów Empik w całej Polsce. Ich dokładne daty można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej artystki: www.alicjajanosz.pl. Spotkania będą świetną okazją do rozmowy z Alicją i zdobycia jej autografów oraz zdjęć, a także do zobaczenia jak Alicja i tworzona przez nią muzyka zmieniły się przez ponad 9 lat od jej zwycięstwa w pierwszej edycji polskiego Idola.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...