Alfabet Ryszarda Kalisza

?Z prawa na lewo? to zapis rozmowy Ryszarda Kalisza, adwokata i polityka z Krzysztofem Kotowskim, pisarzem i dziennikarzem. Premiera książki już 17 października. Dodatkiem do wywiadu jest ?Podręcznik do ludzi?, czyli alfabet Ryszarda Kalisza. Znajdują się tu nazwiska i opisy wybranych osobistości z kręgu adwokackiego i politycznego, które wywarły wpływ na jego życie.

Książka prezentuje zarówno historię najnowszą Polski jak też jest osobistym wyznaniem człowieka, który jest jednym z najchętniej zapraszanych przez media prawników i polityków. Najnowsze badania pozwalają stwierdzić, że Ryszard Kalisz cieszy się dużym zaufaniem Polaków. ?Z prawa na lewo? stanowi historię jego kariery zawodowej. Lektura pozwala również poznać Ryszarda Kalisza od strony prywatnej, przedstawia jego osobiste spojrzenie na kwestie państwowe w które był zaangażowany lub które miał okazje obserwować z bliska.

Kariera Ryszarda Kalisza często nabierała tempa i niecodziennych zwrotów. W okresie III RP przystąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej. Był zastępcą Trybunału Stanu (1993-1996) a następnie przedstawicielem prezydenta w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. Pełnił funkcję sekretarza stanu (1997-2000) i szefa Kancelarii Prezydenta RP (1998-2000). Należał do grona założycieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którego członkiem pozostał do dziś. Jako przewodniczący Komisji Ustawodawczej, brał udział w pracach nad tworzeniem projektu współczesnej Konstytucji. Pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Marka Belki. Obecnie jest posłem na Sejm i przewodniczącym Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Mandat poselski pełnił również podczas trwania IV, V i VI kadencji.

x

Zobasz także

15. MFF WATCH DOCS

Od 20 do 25 października we Wrocławiu odbywać się będzie się 6. American Film Festival. ...