Adwokat w roli głównej

W dniach 11-13 października w warszawskim kinie Muranów rusza 2. edycja Przeglądu Kina Prawniczego. W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć najlepsze filmy z gatunku ?dramatu sądowego?. Dodatkowo w tym roku dla adwokatów i aplikantów adwokackich został ogłoszony konkurs na zarys scenariusza filmowego o tematyce prawniczej.- Ta inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej ma pokazać widzom, że misją adwokata jest niesienie pomocy człowiekowi, który często pozostaje sam w krytycznej sytuacji. ? powiedziała adw. Anisa Gnacikowska, pomysłodawczyni projektu. Adwokaci po raz drugi poprzez projekcje filmowe będą przybliżać widzom jak wygląda ich codzienna praca, a dodatkowo poszerzać świadomość prawną obywateli. Zeszłoroczna akcja odniosła wielki sukces i stąd powstał pomysł na kontynuację projektu. Dodatkowo w tym roku dla adwokatów i aplikantów adwokackich został ogłoszony konkurs na zarys scenariusza filmowego o tematyce prawniczej. Celem konkursu jest doprowadzenie do realizacji pełnometrażowego, telewizyjnego lub dokumentalnego filmu opartego na zwycięskim zarysie scenariusza. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że również inne pomysły nadesłane na konkurs zainspirują twórców filmowych. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 października br. podczas uroczystej gali otwierającej przegląd. Zarówno przegląd jak i konkurs są wspólną inicjatywą Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Szkoła Wajdy. Pełna lista tytułów oraz plan projekcji znajduje się na www.facebook.com/Adwokatwroliglownej. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. Wejściówki odbierać można w kasie kina Muranów.
Źródło: Serwis Informacyjny Adwokatury

Adwokat w roli głównej

Z bardzo ciekawą propozcyją wystąpili stołeczni adwokaci. W warszawskim kinie Muranów, w dniach 5-7 października, odbędzie się Przegląd Kina Prawniczego pod hasłem: ?Adwokat w roli głównej?. Przegląd otworzy film ?Bezmiar Sprawiedliwości? w reżyserii Wiesława Saniewskiego, będzie to jedyna projekcja zamknięta, dla zaproszonych gości. Na pozostałe sześć filmów, które będzie można zobaczyć w sobotę i w niedzielę wstęp jest wolny. Warto przypomnieć, że współscenarzystą ?Bezmiaru Sprawiedliwości? jest dziekan wrocławskiej Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Malicki.
W każdym z prezentowanych obrazów główny bohater to adwokat walczący z pełnym zaangażowaniem o prawa swoich klientów. Przegląd ma na celu przybliżyć publiczności wyjątkowość profesji adwokata, ale także stać się pretekstem do dyskusji, czy filmowy portret tego zawodu ma coś wspólnego z rzeczywistością. Pełna lista filmów, które zobaczymy w ramach Przeglądu, ukaże się wkrótce na facebookowym profilu: ?Adwokat w roli głównej?.
Organizatorami przedsięwzięcia są Naczelna Rada Adwokacka oraz Wajda Studio. Pomysłodawcą wydarzenia jest adw. Anisa Gnacikowska.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...