Abnormals Gallery o zwierzętach

3 grudnia 2010, o godz. 17.00 w poznańskiej Abnormals Gallery, odbędzie się wykład o wykorzystywaniu zwierząt w sztuce. Wstęp wolny ograniczony.

Czy zwierzęta powinny bać się artystów? ? Na to pytanie będzie szukała odpowiedzi w swoim wykładcie dr Monika Bakke z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Wykład z pewnością świetnie korespondował będzie z trwającą od listopada w Abnormals Gallery wystawą prac Iris Schieferstein, którą można oglądać do 9 stycznia 2011 roku. Niemiecka artystka doskonale znana jest bowiem z wykorzystywania w swojej twórczości najróżniejszych szczątków zwierzęcych.

Ciekawym wprowadzeniem do dyskusji w Abnormals Gallery może być artykuł Moniki Bakke o emocjonalnych związkach między ?ludźmi i innymi zwierzętami”, który można znaleźć na stronie: http://www.staff.amu.edu.pl/~ewa/Bakke,%20Miedzy%20nami%20zwierzetami.pdf

Wstęp:

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia, pod tytułem ?Wykład?, na adres: poznan@abnormalsgallery.com. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona ? należy podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Miejsce:
Abnormals Gallery
Wroniecka 18
61-763 Poznań
61 851 35 13

Monika Bakke
? doktor w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu. Zajmuje się estetyką współczesną w perspektywie posthumanistycznej, genderowej i transkulturowej, krytyką sztuki oraz animal studies. Autorka książki Ciało otwarte (2000), Estetyka posthumanizmu (w przygotowaniu), współautorka Pleroma: Art in search of fullness (1998), redaktorka Estetyki australijskich Aborygenów (2004), Going Aerial: Air, Art, Architecture (2006) i Zoofilozofii (2008). Redaktorka ?Czasu Kultury?.

Organizator wykładu: – Abnormals Foundation
(www.abnormalsfoundation.org)

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...