13 lat PTAAAK- a

Z ostatniego Walnego Zebrania członków Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK wynika, że Towarzystwo nie zwalnia tempa. Nie do przecenienia jest fakt, iż w gronie członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej znalazło się do tej pory – od momentu powstania i wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2002 roku – 30 osób.
To dowodzi stabilności funkcjonującego zespołu.”Pochodzenie” tych osób z placówek kultury, szkolnictwa, mediów gwarantuje dotychczasową harmonijną i systematyczną współpracę i współdziałanie w wydarzeniach, których bez koleżeńskiej, pełnej pasji, bezinteresownej atmosfery, nie udałoby się zorganizować.Każdy z działaczy ma swoje przemyślenia i uzasadnienia, które skłoniły ich do tej aktywności. Staramy się nadać, podług możliwości, temu naszemu ruchowi artystycznemu rangę, znaczenie.To daje poczucie dumy, radości i satysfakcji.Wiemy, że jako animatorzy, bo nawet organizatorzy umiejętnie wyartykułowaliśmy potrzebę społeczną poznańskiego środowiska kulturalnego.
Historia Towarzystwa PTAAAK potwierdza w pełni celowość podjętych działań.
Przez 13 lat zaskarbiliśmy sobie sympatię wielu mieszkańców Poznania i nie tylko, a poprzez nasze dwa ważne bo flagowe festiwale : estiwal Twórczości Filmowej i Fotograficznej Osób Dojrzałych 60 plus Wyścig Jaszczurów i Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów i Autorów Seniorów o Grand Prix „Srebrny Laur Pegaza” wspólnie ze Stowarzyszeniem ZAIKS , Jeżyckim Centrum Kultury i Miejską Radą Seniorów w Poznaniu byliśmy na ustach zagranicznych gości.Nie wspominamy o mediach prawicowych i polonijnych jakie odnotowywały na bieżąco nasze dokonania. W organizacji aktywnie – jak zawsze – uczestniczyli Igor Chraniuk z firmy UDH Obolon, Wojciech Konowalski z Grafikonu i Jan Pera z Darjan.
W tym miejscu składamy chociaż w ten sposób podziękowania za ich życzliwość i bezinteresowność, jak się mówi dla sprawy.Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy we wrześniu.Podwoje Jeżyckiego Centrum Kultury są mam przyjazne i będziemy w nich wypełniali nasze cele statutowe czyli zapraszamy na cykliczne, stałe spotkania muzyczne, teatralne, filmowe, plastyczne, literackie.
Krzysztof Wodniczak

x

Zobasz także

15. MFF WATCH DOCS

Od 20 do 25 października we Wrocławiu odbywać się będzie się 6. American Film Festival. ...