ŻONA DOSKONAŁA

Taki tytuł ma film będący triumfalnym powrotem francuskiego reżysera, François Ozona, do lekkiej, komediowej konwencji dobrze znanej z jego największego przeboju „8 kobiet”. W jednej z głównych ról występuje Gérard Depardieu. Partneruje mu Catherine Deneuve. Film swoją premierę światową miał 4 września 2010. w Polsce na ekrany kin wejdzie w ten piątek, 1 kwietnia 2011.

Główna bohaterka filmu – Suzanne – jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.

Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości – energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic.

W rolach głównych:

Gerard Depardieu,
Catherine Deneuve,
Jérémie Régnier,
Judith Godrèche,
Karin Viard,
Fabrice Luchini.

Program 3 Polskiego Radia jest objął ?Żonę doskonałą” swoim patronatem.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...