„Znak Twój – Orzeł Biały”

Wystawa „Znak Twój – Orzeł Biały” jest prezentowana na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu od 23 czynna będzie do 6 stycznia 2019 r.
Przedmiotem wystawy jest wizerunek orła jako elementu heraldycznego na zabytkach archeologicznych z terenów Polski – począwszy od denarów Bolesława Chrobrego, przez pieczęcie, proporce i sztandary, aż do czasów współczesnych. Eksponatom towarzyszyć będą tablice objaśniające przemiany, jakie zachodziły w wizerunku orła jako godła Polski na przestrzeni stuleci. Wystawa będzie elementem miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na ekspozycji znajdą się eksponaty m.in. z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Katyńskiego w Warszawie, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz prywatnych kolekcji.  Wystawę będzie można obejrzeć od 24 października 2018 do 6 stycznia 2019
Kuratorami ekspozycji są mgr Jarosław Jaskulak oraz mgr Antoni Czerwiński
Zapraszamy serdecznie na Dziedziniec Pałacu Górków! Wstęp możliwy będzie po zakupie biletu.

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...