Znak Twój – Orzeł Biały

Wystawa „Znak Twój – Orzeł Biały” jest prezentowana na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.
Przedmiotem wystawy jest wizerunek orła jako elementu heraldycznego na zabytkach archeologicznych z terenów Polski – począwszy od denarów Bolesława Chrobrego, przez pieczęcie, proporce i sztandary, aż do czasów współczesnych.
Eksponatom towarzyszą tablice objaśniające przemiany, jakie zachodziły w wizerunku orła jako godła Polski na przestrzeni stuleci. Wystawa jest elementem miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na ekspozycji znajdują się eksponaty m.in. z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Katyńskiego w Warszawie, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz prywatnych kolekcji.
Wystawę można obejrzeć od 24 października 2018 do 3 marca 2019
Kuratorami ekspozycji są mgr Jarosław Jaskulak oraz mgr Antoni Czerwiński
Zapraszamy serdecznie na Dziedziniec Pałacu Górków! Wstęp możliwy będzie po zakupie biletu MAP.
Kuratorzy ekspozycji „Znak Twój Orzeł Biały” zapraszają grupy szkolne i nie tylko na darmowe oprowadzanie po ekspozycji czasowej Muzeum Archeologicznego.

Aby skorzystać z oferty darmowego przewodnika należy wykupić bilet wstępu dla wszystkich uczestników wycieczki. Oprowadzanie po ekspozycji jest możliwe
w godzinach od 9.00 do 14.00 od wtorku do piątku.

Informujemy, że obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym edukacja.map@gmail.com

x

Zobasz także

Muzyka romska w Ciechocinku

Poznaniacy, którzy z różnych przyczyn nie mogli być na koncercie Don Vasyla, otrzymali od niego ...