„Złota klatka”

6 grudnia br. dzięki wystawie „Złota klatka” przeniesiemy Państwa do świata malarstwa Ewa Jasek. Twórczość Artystki choć budzi skojarzenia z popartem lat 60. i 70. ubiegłego wieku, swoją estetykę a nawet ornamentykę czerpie ze współczesności.

Można raczej powiedzieć, że jej malarstwo nawiązuje do najlepszych „tradycji gatunku”; od Lautrec’a, poprzez Basquiat’a po twórczość Pągowskiego i Świerzego, wnosząc własne środki ekspresji.
Więcej: https://www.va-gallery.pl/ewa-jasek/
More: https://www.va-gallery.pl/ewa-jasek-2/

Ewa Jasek jest absolwentką PWSSP. Jest artystką, której główną pasją jest malarstwo, ale odnosi również sukcesy w fotografii, rysunku, a ostatnio także w cyfrowej grafice. Od wielu lat jest animatorem kultury, organizatorem warsztatów, plenerów i wystaw. Przez kilkanaście lat prowadziła pozaszkolną edukację artystyczną dla dzieci i młodzieży, jednocześnie tworząc i poszukując własnego artystycznego języka wypowiedzi.
W swoim dorobku artystycznym uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Prace Ewy Jasek znalazły nabywców nie tylko w krajach europejskich, ale także w prywatnych kolekcjach w Australii i USA.

Wernisaż 6. grudnia 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe,
ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex – akcesoria meblowe, Fotografia WBPiCAK w Poznaniu, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA
V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/
„MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM” to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.
STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe. Więcej na stronie:
http://www.violart.pl/

WSTĘP WOLNY!

x

Zobasz także

Jak Paderewski do Poznania

Liczni pasażerowie na poznańskim Dworcu Głównym PKP w Poznaniu byli w niedziele 15 grudnia, grubo ...