Zamkowy świat z lotu ptaka

Spójrzmy na świat z lotu ptaka! Dzień rozpocznie się od warsztatów z ilustratorką Marią Dek, która wraz z dziećmi będzie zasiedlać ptakami Wielkie Drzewo. Następnie zapraszamy na wykład o historii Zamku i oprowadzanie po wystawie „Wspomnienia wspomnień” Bettiny Bereś. Podczas spotkania z Markiem Pióro, jednym z największych popularyzatorów wiedzy o ptakach, posłuchamy m.in. o zagrożeniach dla ptaków i ich znaczeniu w kulturze. W ramach popołudniowych warsztatów będzie można się nauczyć, jak zrobić budki lęgowe. Na koniec zapraszamy na koncert studentów Wydziału Kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu.

g. 11

PTASIE WARSZTATY
Bawialnia / wstęp: wejściówki dostępne w kasie Zamku od 8.02.

limit miejsc: 20 osób, dzieci: 7-10 lat
czas trwania: 60-90 minut

Wraz z ilustratorką, Marią Dek, dzieci będą zasiedlać ptakami Wielkie Drzewo. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzą się kto kuje dziuple, kto uwielbia śpiewać na samym czubku drzewa, a który
z ptaków potrafi chodzić do góry nogami. W kolejnej części warsztatów dzieci wykonają kulki-karmniki, dzięki którym będą mogły obserwować ptaki z okna swoich domów.

Maria Dek (ur. 1989 r.) – ilustratorka, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej autorska książka „Kiedy będę duży / Kiedy będę duża” ukazała się już po francusku i hiszpańsku, a wkrótce premierę będzie miało wydanie angielskie. Ilustracje Marii Dek są jak pudełko z dziecięcymi skarbami – stanowią pełne emocji, a także absurdu zapisy małych i wielkich przygód. Artystka z uwielbieniem sięga po tradycyjne techniki tworzenia.

g. 11.15
WYKŁAD O HISTORII ZAMKU
Sala Prób / wstęp wolny
czas trwania: 45 minut
wiek: 7+
prowadzenie: Janusz Pazder

g. 12
WSPOMNIENIA WSPOMNIEŃ – oprowadzanie po wystawie
Sala Wystaw / wstęp wolny
czas trwania: 30-45 minut
wiek: 7+
prowadzenie: Ewa Mrozikiewicz

g. 13
PTAKI DOOKOŁA NAS
Sala Wielka / wstęp wolny
czas trwania: 60-90 minut
wiek: 7+

Spotkanie z Markiem Pióro, jednym z największych popularyzatorów wiedzy o ptakach w Polsce, często nazywanym najbardziej pierzastym ambasadorem Rzeczpospolitej Ptasiej. Prowadzi popularny blog Plamka Mazurka, a już w połowie lutego ukaże się jego książka „Kalendarz ptaków. Opowieści o ptasim życiu i zwyczajach na cały rok”. W trakcie spotkania popatrzymy na to, gdzie dookoła nas mieszkają ptaki. Przyjrzymy się więc domom, parkom, bagnom, jeziorom i rzekom, polom, łąkom i lasom. Nie zabraknie ciekawostek oraz wiedzy o zagrożeniach dla ptaków i ich znaczeniu w kulturze.

g. 14
BUDKI LĘGOWE – warsztaty praktyczne
Sala Prób / wstęp: wejściówki dostępne w kasie Zamku od 8.02.
limit miejsc: 20 osób
czas trwania: 60-90 minut
wiek: 15+

W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają w pełni funkcjonalne budki lęgowe dla ptaków oraz dowiedzą się gdzie i jak je wieszać, na co należy uważać i w jaki sposób przygotować się do dalszej opieki nad stworzonymi budkami. Gotowe budki lęgowe uczestnicy zabiorą ze sobą, by umieścić je w wybranym przez siebie miejscu.

g. 18
KOŁO – koncert studentów kompozycji i teorii muzyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Sala Wielka / wstęp wolny
czas trwania: 90 minut

koło
//figura/okrąg/owal/grono/grupa/zajawkowicze/naukowcy aktywiści/
powtarzalność/bez końca/blisko/tuż-tuż/obok/około/nieopodal//

Zagubienie się w dźwięku oraz eksploracje nieznanych terenów audialnych gwarantują:
Magdalena Chlebowska, Robert Gogol, Wojtek Krzyżanowski, Zuzanna Matuszewska, Jan Migdal, Sylwia Nowastowska, Jaśmina Nowicka, Anna Obara, Dominik Puk, Marek Raczyński, Jak Skorupa, Aleksandra Słyż, Justyna Tobera, Monika Wierbiłowicz, Joanna Wilczyńska
Przestrzenie CK ZAMEK; Początek o godz. 11; Data 17.02.2019

x

Zobasz także

WIELE KULTUR, JEDEN ŚWIAT

W dniach 29.06-22.09.2019 odbędzie się cykl imprez Wiele Kultur, Jeden Świat. Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Górczyn, Rataje, Świerczewo, ...