X Festiwal „Zostań Gwiazdą Kabaretu”

W piątek, 18 listopada 2011, o godz. 20.00 w ?Scenie Na Piętrze?, która znajduje się w Poznaniu na ul. Masztalerskiej 8 (tel. 61 852 88 33) odbędzie się I eliminacja tegorocznego X, a więc jubileuszowego Festiwalu. Wystąpią w niej: Kabaret ?Nic nie szkodzi?, Kabaret ?Fczfartek? oraz zespół ?Hot Swing? z Krzysztofem Kiljańskim.
Kabaret ?NIC NIE SZKODZI?

Powstał we Wrocławiu w roku 2008. Swoim czwartym występem w karierze dostał się do półfinałów PAKI i tak zaczęła się przygoda. Kabaret stworzył grupę improwizacyjną KWIK, która jest w czołówce najlepszych grup improwizujących w kraju. Członkowie kabaretu są również współtwórcami cyklicznej imprezy satyrycznej, która nosi nazwę Wrocławskiej Panoramy Kabaretu. Zrealizowali już kilka programów: ?Sprawa dla konferansjera” 2008, ?Tyłem do przodu” 2009, ?Szturchy, łupy i poszumienia”, ?Za kulisami” 2010, ?Hollywood” 2011.

Kabaret ?FczFartek?

Powstał na przełomie września i października 2008 roku również we Wrocławiu. Swoją przygodę rozpoczynał przy ?Kabaretach Dwunastkowych”, znajdujących się w XII LO we Wrocławiu. Dziś wspólnie z Kabaretem ?Ymlałt? i Kabaretem ?Nic Nie Szkodzi? współtworzy ?Wrocławską Panoramę Kabaretu?.

?HOT SWING? i Krzysztof Kiljański

Krakowski zespół ?Hot Swing? zaprezentuje kompozycje Stephena Grappelliego i Django Reinharda. Muzyka tego ostatniego weszła już do muzycznego kanonu i doskonale znosi próbę czasu. Chętnie sięgają po nią filmowcy. Także twórcy współczesnych produkcji ze świata multimediów doceniają fenomen artysty, wykorzystując utwory wielkiego gitarzysty na ścieżkach dźwiękowych gier komputerowych. Ponadto podczas koncertu usłyszymy standardy muzyki swingowej. Wspólnie z Krzysztofem Kiljańskim zagrają prawdziwe hity, do których wracają najwięksi wokaliści (ostatnio m.in. Michael Buble i Robbie Williams), a publiczność zna doskonale i śpiewa ? słynne przeboje Franka Sinatry (m.in. ?My Way?, ?New York, New York?, ?Night and Day?, ?Love and Marriage?, ?I’ve Got You Under My Skin?, ?Strangers in the Night?, ?Fly Me to the Moon? oraz ?Witchcraft” i inne). Uznani i cenieni przez publiczność i krytykę Wykonawcy, gwarantują wydarzenie pełne wyjątkowej wirtuozerii i niesamowitej scenicznej energii.

Bilety:
40 zł.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...