Współcześni seniorzy

W czwartek, 11 sierpnia 2011. o godz. 16.00 w galerii Art Stations w Starym Browarze na ul. Półwiejskiej 42 (tel. 61 859 61 22) odbędzie się, skierowane do osób starszych, spotkanie z cyklu ?Sztuka współczesna i seniorzy?. Spotkania te stanowią okazję do przybliżenia zagadnień sztuki współczesnej, a płaszczyzną do wspólnych rozważań są aktualne wystawy w galerii. Wstęp wolny bez zapisów.

Zwykle na spotkaniach z tego cyklu dowadniane jest, że sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała, a wszystko dzięki odpowiedniemu przedstawieniu problematyki, poznaniu intencji twórców, a także podejściu do sztuki ze swobodą i dystansem. Spotkanie z 11 sierpnia poprowadzi: Ewa Dziewolska ? Kawka.

Spotkaniowy bonus

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o Wisławie Szymborskiej ?Chwilami życie bywa znośne? z 2009 roku w reżyserii Katarzyny Kolendy-Zaleskiej (czas trwania: 75 min).

Zrobić film o takiej bohaterce, która kamerę uznaje za swojego wroga, było wielkim wyzwaniem. Autorzy filmu chcieli pokazać piękno jej poezji i nieznane pasje – miłość do limeryków i zabawnych rymowanek, bo przecież człowiek nie może być zawsze poważny. Ekipa filmowa udała się wspólnie z poetką do Irlandii, bo to jest ojczyzna limeryków. Ujawnili najgłębiej skrywane tajemnice Noblistki: dlaczego lubi kicz, co robi po wylądowaniu w obcym kraju, kto jest jej ulubionym aktorem, która piosenka skradła jej serce, gdzie przechowuje noblowski medal i co z jej poezją ma wspólnego bokser Andrzej Gołota.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...