Wręczono statuetki „Izabelli”

Muzeum Zamek w Gołuchowie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zdobyły Grand Prix i statuetki „Izabella” w Konkursie na Wydarzenie Muzealne 2018 roku w Wielkopolsce. Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas gali 20 maja 2019 roku w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.
„Opieka nad śladami naszego dziedzictwa kulturowego to nie tylko wypełnianie zobowiązania wobec przeszłości. To konstruowanie mostu łączącego to, co nas zbudowało z tym, na czym warto budować swoją przyszłość” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Tradycyjnie nagrody zostały wręczone w czterech kategoriach „działalność wystawiennicza”, „działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa”, „działalność naukowa i wydawnicza” oraz „konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje”. Regionalna uroczystość wręczenia nagrody istniejącej od 2003 roku zbiega się z Międzynarodowym Dniem Muzeów. Samorząd Województwa Wielkopolskiego współpracuje z Fundacją Muzeów Wielkopolskich przy tym przedsięwzięciu.

Laureaci nagród głównych – Grand Prix:

• DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA – Muzeum Zamek w Gołuchowie, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu za wystawę „Życie sztuką. Gołuchów Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej”

• DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, PROMOCYJNA, MARKETINGOWA – Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie we współpracy z Instytutem Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN za „Działania upamiętniające i popularyzujące postać generała Dezyderego Chłapowskiego”

• DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I WYDAWNICZA – Muzeum Narodowe w Poznaniu za publikację „Seweryn Mielżyński (1804-1872)”

• KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE – Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie za projekt „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa w Gnieźnie”- II etap.

Szczegóły na stronie: https://kulturaupodstaw.pl/izabelle-2018-juz-w-dobrych-rekach/

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...