WIELE KULTUR, JEDEN ŚWIAT

W dniach 29.06-22.09.2019 odbędzie się cykl imprez Wiele Kultur, Jeden Świat.
Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Górczyn, Rataje, Świerczewo, Piątkowo, Naramowice, Podolany, Strzeszyn, Krzyżowniki-Smochowice, Kiekrz, Fabianowo-Kotowo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki

Przedstawiamy program trzeciej edycji inicjatywy „Lato z Estradą.” To cykl 80. wakacyjnych, plenerowych wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w poszczególnych dzielnicach Poznania.

Naszymi partnerami są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic.

W tym roku nasze wydarzenia odbywają się pod hasłem Wiele Kultur – Jeden Świat. Postanowiliśmy sięgnąć do tradycji i kultur świata: Japonii, Indii, Hiszpanii, Grecji, oraz Afryki, w tym krajów Maghrebu. Nie zapomnimy także o tradycjach Poznania i Wielkopolski.

Podczas twórczych warsztatów, potańcówek, seansów kina letniego, przez gry i zabawy postaramy się przybliżyć zwyczaje, teatr, muzykę, baśnie i legendy z różnych stron świata.

Pójdziemy nawet krok dalej i zerkniemy w gwiazdy.

Lato z Estradą w tym roku odwiedzi nowe dzielnice. Z inicjatywy swoich Rad Osiedli organizujemy również wydarzenia kulturalne w Fabianowie-Kotowie, Strzeszynie, Szczepankowie-Spławiu-Krzesinkach, Podolanach oraz na Piątkowie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Szukajcie nas latem na swoim fyrtlu!

x

Zobasz także

Wrzesień z CK Zamek

We wrześniu zapraszamy do Zamku! Przygotowaliśmy dla Was bogaty program wydarzeń, więc będzie z czego ...