Wieczór autorski Zekaryasa Solomona

W przyszły czwartek, 21 lipca 2011, o godz. 19:00 w Galerii YES w poznańskim Hotelu Bazar na ul. Paderewskiego 7 odbędzie się spotkanie w urodzonym w Erytrei, dorastającym w Niemczech młodym projektantem mody z Londynu. Zekaryas Solomon chce ubierać nas w architekturę rodem z Afryki. Wstęp wolny.


Zekaryas Solomon
ukończył w 2005 roku studia Architektoniczne w Wuppertal w Niemczech. Krótko po ukończeniu studiów przeprowadził się do Dublina, a potem do Londynu. Przez prawie 4 lata pracował jako architekt równocześnie rozwijając swoje zainteresowanie w kierunku mody. W 2009 roku podjął studia na Londyńskim College of Fashion aby rozwinąć swoją pasję i zostać projektantem mody. W 2010 roku uzyskał z wyróżnieniem wykształcenie podyplomowe w kierunku Projektowania Kroju i Technologii Ubioru z projektem X Slim Collection.

Futurystyczne projekty Zeka charakteryzuje prostota, oryginalność i uniwersalność. Jego inspiracje stanowią dziedzictwo kulturowe rodzinnego kraju oraz doświadczenie zdobyte podczas studiów i w czasie wykonywania zawodu architekta. Czerpiąc z tych dwóch ważnych elementów swojego życia, projektant wybiera poszczególne elementy, przekształca je i tworzy swój własny i niepowtarzalny styl w modzie.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...