Wernisaż malarstwa Mikołaja Obryckiego

W sobotę, 18 września 2010, o godz. 19.00, w galerii Prelegal odbędzie się wernisaż malarstwa Mikołaja Obryckiego pt. ?Ukryte życie?. WSTĘP WOLNY!

Przez to, że czujemy, doznajemy, możemy nazywać ś w i a t p o s w o j e m u . Nie powiedziałbym, że w malowaniu tkwiło coś takiego jak szczęście. Jest to raczej skoncentrowanie, które pozwala na dystans do świata, ale i przede wszystkim do samego siebie. W sumie samo malowanie przypomina mi w czymś aktorstwo. Przypominam sobie wiele spraw lub wymyślam nowe sytuacje i zupełnie jakby niechcąco gdy maluję zaszyfrowuję je w kolorach i formach. Są to takie moje tajemnice. I tylko przez to zapomnienie odczarowuję to co widzę i co przeżywam na co dzień. Zamieniam wszystkie te doznania. Przekształcam je w takie małe ?filmowe klatki?- małe wszechświaty. To na co patrzę na samym końcu staje się przez to świeże i jakby po raz pierwszy oglądane. Można powiedzieć, że zabija się w taki sposób przemijanie. I może z tego właśnie bardzo się cieszę.

Mikołaj Obrycki.

Mikołaj Obrycki urodził się w Szczecinie. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych otrzymał w 2003 roku w pracowni prof.Jerzego Kałuckiego.

GALERIA PERLEGAL
Skórzewo, ul. Kolejowa 63

Galeria realizuje konsekwentny autorski program wystawienniczy – prezentuje i promuje sztukę najnowszą różnych mediów. Prezentuje znanych i wybitnych artystów polskich i zagranicznych; ale jest w niej też miejsce na debiuty i promocje młodych twórców. Galeria realizuje katalogi i inne wydawnictwa do wszystkich prezentowanych wystaw.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...