Wernisaż kochanków

W piątek, 8 lipca 2011, o godz. 19:00 w restauracji TOGA, która znajduje się na pl. Wolności 13 w Poznaniu (Budynek Arkadii), odbędzie się wernisaż wystawy pt. ?KOCHANKOWIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA / tribute to Marc Chagall?. W Todze zaprezentowany zostanie wyjątkowy cykl obrazów Ventzislava Piriankova poświęconych i zainspirowanych Markowi Chagallowi.

Ventzislav Piriankov (Ventzi) to jeden z najciekawszych artystów tworzących w Polsce. Inspiracji do jego obrazów można szukać w kulturze i zwyczajach kultury bałkańskiej, a także w obrazach Marca Chagalla. Splot tych dwóch źródeł, własnych doświadczeń i pewnej ręki malarza, daje efekt Piriankova. Poetyckie, sugestywne metafory wizualne chwytają za serce, prowokują do refleksji. Jedną z nich jest zapewne myśl za Chagallem że: ?wszystko mogłoby się zmienić, gdybyśmy umieli mówić bez zażenowania słowo ‘miłość??.

Niezwykłemu kunsztowi obrazów Ventzislava Piriankova i nucie bałkańskiej inspiracji będą towarzyszyć specjały kuchni bułgarskiej, możliwe do nabycia w restauracji Toga ? znanej z doskonałej kuchni i atmosfery tworzonej przez gospodarzy Ewę i Piotra.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...