„Wendzki sznyt”

Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od 2005 roku konsekwentnie ukazują światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o „polskim neofolku”. Wzorem najlepszych kapel tworzących styl „innovative folk” w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej.

Najnowszy album „Wendzki sznyt” to kolejne pikantne odkrycia historyczne związane z kulturą Pomorza i jego odwiecznymi mieszkańcami, których etnografia do dziś kojarzy się z określeniem „Wendowie”.
„Wendzki sznyt” to bruzda wyryta w umysłach członków zespołu przez bałtycką bryzę oraz kolejne antropologiczne odkrycia i artystyczne uniesienia, które niczym przygody Indiany Jonesa odkrywają przed nami kolejne zapomniane już karty naszej historii.

Aktualny skład zespołu: Robert Jaworski – lira korbowa, fidel renesansowa, Patrycja Wojkowska – perkusja, Kamil Strzyżewski – lutnia romantyczna, bas akustyczny, Wiktoria Kwiatkowska – wokal, przeszkadzajki, Zuza Ciszewska – wokal

Dom Tramwajarza ,Piątek |15 lutego | godz. 19:00 ul. Słowackiego 19/21

x

Zobasz także

Tre Voci w Nekielce

Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami ...