Warsztaty Aktorskie w Teatrze Polskim

Trwa nabór na wakacyjne warsztaty dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich – 7-20 lipca 2014 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Teatr Polski w Poznaniu kolejny raz organizuje dwutygodniowe wakacyjne Warsztaty Aktorskie dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich i zdobywaniem teatralnych doświadczeń. Program warsztatów obejmuje następujące zajęcia:interpretacji prozy (Wojciech Kalwat), interpretacja wiersza (Teresa Kwiatkowska), improwizacja (Michał Kaleta), sceny klasyczne (Wiesław Zanowicz), ruch sceniczny (Natalia Draganik), emisja głosu (Joanna Horodko), dykcja (Aleksandra Marzec-Hubka). Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozbudzić albo rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem zajęć jest nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu.
Ponadto ćwiczenia nastawione są na rozwój wyobraźni, a także na zwiększanie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywanie się tremy. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie. Nad rozwojem uczestników czuwać będzie doświadczona kadra prowadzących.
Teatr Polski w Poznaniu zapewnia uczestnikom udział w zajęciach w małych grupach (około dziesięcioosobowych), atmosferę pracy profesjonalnego teatru repertuarowego oraz intensywny program warsztatów (ponad 80 godzin ? dla każdej z grup zaplanowano 9 godzin zajęć dziennie w trzech blokach godzinowych: 10-13, 14.30-17.30, 18-21.). Warsztaty zakończą się pokazem na scenie Teatru. Absolwenci warsztatów mogą być w przyszłości zapraszani do współpracy w charakterze statystów w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu. W warsztatach może wziąć udział młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc ograniczona (o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń).
Koszt: 550 zł. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie wypełnionego kwestionariusza (plik do pobrania poniżej) na adres: warsztaty@teatr-polski.pl

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...