Ukochanie natury

?Miłość do tego, co naturalne? ? taką wystawę będzie można oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 3 w Poznaniu (tel. 852 95 01) od piątku 19 sierpnia do niedzieli 11 września 2011. Autorami dzieł na niej prezentowanych są bardzo różni, również narodowościowo, artyści. Wernisaż odbędzie się 19 sierpnia 2011, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Fot. Kolaż ?Ascension” – Olga Lewicka

Tytuł wystawy ?Miłość do tego, co naturalne? został zaczerpnięty z prościutkiej i świadomie naiwnej powiastki Villiersa de Isle?a, należących do typu historii osobliwych, a może nawet fantastycznych. Osobliwość i fantastyka to wyraźne tropy, na których opiera się idea wystawy, a wraz z szczerą radością, autentycznym doświadczaniem i jednak sporą dawką banału prowadzi do hasła, które jej przyświeca, czyli przygody – kategorii, która z nieznanych przyczyn jest w sztuce pomijana i bagatelizowana. Czujne, wręcz namacalne spojrzenie na rzeczywistość, zdolne w prostocie i niewinnych zdarzeniach uchwycić jej fenomeny. To przewartościowanie nic nie znaczących momentów w pełne pasji i namiętności chwile drobnych ekscytacji. To chęć eksplorowania świata wszystkimi zmysłami, czułe mu się przyglądanie, by otworzyć się i wzruszyć, zafascynować każdym jego detalem.

Artyści:
Dorota Buczkowska, Rafał Dominik & Agata Wrońska, Maurycy Gomulicki, Marcin Gwiazdowski, Olga Lewicka, Gordon Matta-Clark, Jan Mioduszewski, Dmitry Paranyushkin & Diego Agullo, Magdalena Starska, Matthias Wermke & Mischa Leinkauf.

Kuratorka:
Anna Czaban.

Partnerzy medialni:
Arteon, TVP Poznań, E-Czas Kultury, Czas Kultury, Artinfo.pl, Poland&Art.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...